Як працюватиме Мелітопольське протитуберкульозне відділення з 1 липня

Як працюватиме Мелітопольське протитуберкульозне відділення з 1 липня

Як працюватиме Мелітопольське протитуберкульозне відділення з 1 липня

Про закриття стаціонарного відділення у Мелітопольському протитуберкульозному диспансері повідомила в соціальній мережі Facebook жителька Запорізької області Марина Чабан. Як оптимізуватимуть установу та як лікуватися хворим – розповіли представники Національної служби здоров'я України та директор КНП «Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» під час ефіру програми «Тема дня».

Жителька Запорізької області Марина Чабан повідомила у соціальній мережі Facebook, що з першого липня стаціонарне відділення у Мелітопольському протитуберкульозному диспансері закривається. У цьому закладі лікується її чоловік, тому вона занепокоєна ситуацією.

Мелітопольський диспансер

Мелітопольський диспансер

Завідувачка Мелітопольського протитуберкульозного відділення Людмила Новікова розповіла, що 16 червня в установу прибула комісія із Запоріжжя та повідомила про те, що з 1-го липня закривається стаціонарне відділення Мелітопольського протитуберкульозного відділення. Диспансерне відділення, ймовірно, буде існувати до 1 вересня 2020 року.

«На момент приїзду медичного директора в стаціонарному відділенні знаходилося на лікуванні 69 пацієнтів. Були переглянуті історії хвороб і рекомендовано з 69-ти 10 виписати на амбулаторне лікування. Залишається 59 хворих. А як вирішується їхня доля? Нам рекомендували виписати на амбулаторне лікування, хоча «БК» плюсові. Рука не піднімається це зробити, тому що вони небезпечні для оточуючих» - додала Людмила Новікова.

Олександр Тищенко, директор КНП «Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр»

Олександр Тищенко, директор КНП «Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр»

Директор КНП «Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» Олександр Тищенко повідомив, що його служба не отримала потрібного фінансування. Доходи менші ніж витрати в два рази. Тому проводиться оптимізація мережі закладів комунального підприємства. Вже скорочено 250 працівників але цього недостатньо, аби покрити видатки на заробітну плату.

«На сьогоднішній день не стоїть питання про повну ліквідацію ліжок в мелітопольському відділені. Раніше було видано штатний розпис з повним скороченням. Але сьогодні на сайті МОЗ виставлено проект постанову Уряду про дофінансування. Проте в якому об’ємі – ми не розуміємо. Хворі залишаться або в мелітопольському відділенні, або будуть переведені до центру, що знаходиться в місті Запоріжжя».

Христина Петрик, представниця пресслужби НСЗУ

Христина Петрик, представниця пресслужби НСЗУ

«Мелітопольський протитуберкульозний диспансер справді перебуває у стані закриття як юридична особа. Таке рішення прийняв власник і тільки власник може його прийняти. В нашому випадку це Запорізька обласна рада. Є відповідний документ від 12.12.2019 року, в якому власне прописують, що діяльність Мелітопольського протитуберкульозного диспансеру припиняють шляхом перетворення на Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр». Тобто одна юридична особа тепер буде, вона вже є, але пацієнти будуть продовжувати лікуватися у Мелітополі. Відділення там залишається. Це не потягне фізичного закриття», - зазначила представниця пресслужби НСЗУ Христина Петрик.

Усі об’єднання відбуваються в рамках концепції розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню, яку Кабмін підписав у листопаді 2019 року.

Нагадаємо, навесні цього року медики та пацієнти Мелітопольського протитуберкульозного диспансеру наголошували, що із 1 квітня будуть позбавлені роботи та лікування.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди