Волонтерські ініціативи, які реалізовують в Україні під час повномасштабної війни, представили на Всеукраїнському форумі "Рік незламності та боротьби" у Тернополі. Зібралися представники громадських об’єднань з різних областей. Про це Суспільному розповів організатор форуму Максим Черкашин.
За його словами, зібрали тих людей, які займаються волонтерством та мають великий досвід.
"Це люди з невеликих локальних благодійних організацій, умовно, які знаходяться з Зборові, так і представники величезного фонду Сергія Притули. Ми обговорюємо, чим ми займалися до початку повномасштабного вторгнення, чим ми почали займатися під час початку, чим ми займалися протягом цього року. Говоримо про вигорання, про рівень волонтерства, який не завжди такий високий, як хотілося б. Ділимося думаками, що нам потрібно ще робити, оскільки хто знає, коли перемога буде. Працювати потрібно дуже багато".

Після повномасштабного вторгнення більшість українських громадських організацій зайнялися волонтерством, зокрема почали допомагати військовим та переселенцям, каже керівник "Інституту суспільних ініціатив" Тарас Репицький. Найбільше труднощів було із пошуком житла для людей, які прибували з південно-східних областей.
"Львів став одним із найбільших хабів, куди переселилася велика кількість населення. Вже в березні були вибудувані інституції від міської влади, від громадських організацій. Кожен зайняв свою нішу для того, щоб робити адаптацію та інтеграцію людей в місті Львів комфортнішими. Це починалося з того, що їх зустрічали на вокзалі, годували, проводжали в різні готелі, у місця, де вони досі проживають. Через пів року почався пошук, як надати їм освітні можливості".

Тарас Репицький розповів, учасники форуму напрацюють план дій з впровадження нових волонтерських проєктів.
Триватиме форум також 24 березня. За словами Максима Черкашина, завтра учасники обговорюватимуть проблеми взаємодії влади, місцевого самоврядування та громадського сектору у відновленні та розвитку України.

Читайте також
- У місті на Тернопільщині відкрили простір для дітей і молоді
- Переселенка із Сум відкрила власну справу в Тернополі
- Чоловіки з гідністю продовжують воювати: історії дружин військових з Тернополя