"Нейтральний прапор - не покарання". Українські олімпійці звернулися до МОК із закликом не допускати росіян до Олімпіади

"Нейтральний прапор - не покарання". Українські олімпійці звернулися до МОК із закликом не допускати росіян до Олімпіади

"Нейтральний прапор - не покарання". Українські олімпійці звернулися до МОК із закликом не допускати росіян до Олімпіади
AP

Відео звернення провідних українських спортсменів до світової організації.

Українські олімпійські спортсмени взяли участь у записі звернення до Міжнародного олімпійського комітету із закликом не допускати російських та білоруських спортсменів до змагань, зокрема Олімпійських ігор 2024 року.

Відео вийшло на тлі намірів МОК повернути росіян та білорусів до змагань на умовах нейтралітету, що були розкритиковані Україною та її союзниками у Європі та світі. Водночас президент Комітету Томас Бах наполягає на дискримінаційному характері усунення всіх атлетів РФ та Білорусі, включно з тими, хто не підтримує війну в Україні.

Читайте також: Президент МОК пояснив, як працюватиме механізм вибіркового усунення росіян та білорусів від міжнародних змагань

Відео за участю олімпійців було створено за сприяння Міністерства закордонних справ України й телекомпанії 1+1 Media. Участь у ньому, серед інших, взяли олімпійські чемпіони Ольга Харлан (фехтування), Олег Верняєв (спортивна гімнастика) і Жан Беленюк (греко-римська боротьба), чемпіонка Європи з легкої атлетики Марина Бех-Романчук та скелетоніст Владислав Гераскевич.

"Допуск російських та білоруських спортсменів до Олімпіади-2024 є неприйнятним. Виступи під нейтральним прапором — не покарання, а вихід із ситуації для атлетів з цих країн", — заявив Верняєв.

"За білим прапором не можна сховати Бучу, Ірпінь, Маріуполь, Краматорськ, Кременчук, Вінницю, Дніпро, мій рідний Миколаїв та всі мирні міста, які перебувають під прицілом Росії", — додала Харлан.

Бех-Романчук зазначає: "Російські спортсмени так само мусять відчувати наслідки дій своєї держави й саме тому не мають бути допущені до міжнародних арен".

Повернення РФ до спорту: останні новини

  • У Міжнародній федерації хокею схвалили подальше усунення команд з Росії та Білорусі на сезон 2023/24, через що збірні цих країн пропускатимуть чемпіонат світу в Латвії та Фінляндії.
  • Натомість Міжнародна федерація фехтування схвалила повернення росіян з білорусами до своїх змагань, що відкриває для них двері до кваліфікації на Олімпіаду в Парижі.
  • Не відмовлятимуться від усунення спортсменів РФ та Білорусі в Європейській легкоатлетичній асоціації. В European Athletics переконані, що санкції проти двох країн мають залишатися в силі щонайменше до завершення війни в Україні.

Вибір редакції

На початок