"Все почало тріщати, летіло скло, крики людей": що розповідають жителі зруйнованих багатоповерхівок

"Все почало тріщати, летіло скло, крики людей": що розповідають жителі зруйнованих багатоповерхівок

"Все почало тріщати, летіло скло, крики людей": що розповідають жителі зруйнованих багатоповерхівок
Мешканці напівзруйнованої багатоповерхівки внаслідок обстрілу з боку РФ прийшли забрати свої речі. Запоріжжя 23 березня 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

Після завершення пошуково-рятувальних робіт у двох багатоповерхівках, куди 22 березня влучила російська ракета, почали прибирати квартири та прибудинкову територію від уламків. Яка ситуація на місці події наступного дня після влучання — дізнавались журналісти Суспільного.

87-річна пенсіонерка пані Валентина зранку прийшла до своєї квартири, що на четвертому поверсі понівеченого будинку. Каже: переночувала в онуки й зараз хоче подивитися, в якому стані її помешкання.

"З лоджії зайшла на кухню, коли все це сталося. Все почало тріщати, летіло скло, крики людей – це те, що я чула. Нічого не тямила... Мене сусід схопив під руки і почав виводити, ми йшли з ним по склу. Я навіть палицю не взяла, квартиру не зачинила, жодної копійки не взяла — не встигла".

роботи з розчищення у будинку
Валентина, мешканка будинку в який влучила російська ракета. Запоріжжя, 23 березня 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

Вчора переночували у друзів, та що робити надалі — не визначилися, каже Ілона, ще одна мешканка будинку, куди влучила російська ракета: "Все зруйновано: немає пів балкона, вікон, дверей, стіни наче цілі. Повністю розбиті всі шафи, техніка, меблі — все залите водою, надувся лінолеум. Там жах, там неможливо буде жити".

роботи з розчищення у будинку
Ілона, мешканка будинку в який влучила російська ракета. Запоріжжя, 23 березня 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

Ілона розповідає, що про ракетний удар дізналася з чату дитсадка сина. Вона ж у цей час була на роботі, а вдома залишилися чоловік із п’ятирічною дитиною: "Я почала телефонувати чоловікові, потім на телефон сина — не змогла додзвонитися. Потім викликала таксі та їхала сюди. Потім чоловік вийшов на зв'язок, бо вони побігли в укриття. Коли стався вибух — вони були в квартирі, чоловік схопив дитину і одразу намагався вибігти".

роботи з розчищення у будинку
Ілона разом із чоловіком оглядають наслідки обстрілів їх будинку. Запоріжжя, 23 березня 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

Розчищати зруйновані квартири сьогодні мали завершити. Далі розпочнуть роботи з їхнього консервування та укріплювати конструкції будівлі, — повідомив заступник міського голови Олександр Власюк.

"Відновлені комунікації по електриці, по воді. Зараз частково в цьому під'їзді один стояк тільки відключений по воді. Відповідно цей будинок, цей під’їзд, зараз йде підготовка до стабілізаційних робіт. Зруйноване в нас повністю перекриття, плити пошкоджені".

роботи з розчищення у будинку
Олександр Власюк, заступник міського голови Запоріжжя, 23 березня 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами посадовця, близько 100 людей з різних служб та структур і волонтерів були задіяні в ліквідації наслідків обстрілу:

"Зараз наша комунальна, рятувальна служба буде приступати до стабілізаційних робіт, до консервації і стабілізування самої конструкції будівлі, щоб уникнути подальшого зсуву й обвалу верхніх поверхів".

Читайте також

У Запоріжжі продовжують ліквідовувати наслідки ракетного обстрілу

За минулу добу армія РФ обстріляла 21 населений пункт Запорізької області

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Вибір редакції

На початок