"Ми своїх не кидаємо". Командування ДШВ прокоментувало пониження в посаді командира "Купола"

"Ми своїх не кидаємо". Командування ДШВ прокоментувало пониження в посаді командира "Купола"

Віктор Люльчак, заступник начальника штабу командування ДШВ
Віктор Люльчак, заступник начальника штабу командування ДШВ. Скріншот з відео брифінгу

Заступник начальника штабу командування Десантно-штурмових військ (ДШВ) Віктор Люльчак офіційно прокоментував інцидент з командиром батальону Анатолієм "Куполом" Козелом. Після того, як "Купол" дав інтерв'ю виданню The Washington Post, він заявив, що розпочався конфлікт з командуванням та його понизили у званні.

У штабі командування ДШВ заявили, що "командир батальйону Збройних сил України є одним з елементів бригади й бачить переважно те, що відбувається в його батальйоні". Він, за позицією штабу ДШВ, не бачить стан справ в цілому по бригаді й лише частково знає задачі сусідів.

Як заявив заступник начальника штабу командування Десантно-штурмових військ (ДШВ) Віктор Люльчак на брифінгу, за фактом інтерв'ю "Купола", що він дав виданню "The Washington Post" було проведено службове розслідування. Люльчак заявив, що "Купол" не отримував дозволу на інтерв’ю від командира бригади.

"Це була його суб'єктивна думка, я добре знаю цю людину, хороший командир. Можна сказати, завдяки йому Макарів встояв. Хоча не тільки завдяки йому. Це колективна робота всіх штабів. Також він гарно виконував завдання на Херсонському напрямку й у Соледарі", — сказав Віктор Люльчак.

За словами Люльчака, зараз "Купола" призначили на рівнозначну посаду, де він передає свій досвід іншим.

"Наступна його посада може бути начальник штабу бригади або заступник, а може, й командиром бригади. Ми своїх не кидаємо", — підсумував заступник начальника штабу командування ДШВ.

Що сказав в інтерв'ю "The Washington Post" командир "Купол"

13 березня видання The Washington Post написало, що Сили оборони України втратили на полі бою багатьох найдосвідченіших бійців. Натомість недосвідченість новобранців і брак зброї нібито зменшують оптимізм та ставлять під сумнів готовність України до весняного контрнаступу.

Тоді одним зі співрозмовників видання був саме Анатолій Козел.

"Найцінніше на війні — це бойовий досвід. Солдат, який пережив пів року бою, і солдат, який прийшов з полігону — це два різних солдати. Це небо і земля. А солдатів з бойовим досвідом всього одиниці. На жаль, всі вони вже мертві або поранені", — сказав "Купол" американським журналістам.

Після інтерв'ю Анатолій Козел заявив про тиск з боку командування і пониження в посаді.

Читайте також

Тиск на командира "Купола" через інтерв'ю "The Washington Post": побратим військового прокоментував ситуацію

Командир "Купол" заявив про тиск з боку командування та пониження в посаді через інтерв'ю "The Washington Post"

На початок