На Запоріжжі зросла кількість хворих на COVID-19

На Запоріжжі зросла кількість хворих на COVID-19

На Запоріжжі зросла кількість хворих на COVID-19
Фото: Суспільне Запоріжжя

На Запоріжжі захворюваність на COVID-19 зросла. За останній тиждень занедужали майже 500 людей — це на 60 % більше, у порівнянні з минулим.

Повідомив Суспільному сьогодні, 23 березня, заступник директора обласного центру контролю та профілактики хвороб Олександр Мащак.

За його словами, нині на території окремих західних регіонів країни зареєстровані випадки нового підвиду штаму коронавірусу «Кракен», який штам в Запоріжжі — стане відомо після результатів аналізів:

"Цього тижня матеріали від наших хворих вже доставлені в лабораторію центру громадського здоров’я і найближчим часом ми очікуємо підтвердження: чи циркулює у нас новий вірус ".

На Запоріжжі зросла кількість хворих на COVID - 19
Олександр Мащак, заступник директора обласного центру контролю та профілактики хвороб. Запоріжжя, 23 березня 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

За останній тиждень провели майже 2000 досліджень на COVID-19, а госпіталізували 78 осіб.

На Запоріжжі зросла кількість хворих на COVID - 19
Ольга Андрієнко, директорка обласної інфекційної клінічної лікарні. Запоріжжя, 23 березня 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

На сьогодні близько 20 % госпіталізованих мають середній ступінь тяжкості та хворі з важким перебігом, — зазначає директорка обласної інфекційної клінічної лікарні Ольга Андрієнко:

"Це хворі з організованих колективів, військовослужбовці, хворі з тих сімей, де залишаються люди старшого віку".

На Запоріжжі зросла кількість хворих на COVID - 19
Марина Колерова, регіональна координатора з вакцинації. Запоріжжя, 23 березня 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

Разом з тим, за словами регіональної координаторки з вакцинації Марини Колерової, за період повномасштабної війни, кількість охочих зробити щеплення проти COVID-19 в Запоріжжі зменшилася:

"Дорослі мають отримати дві дози вакцинами, які зареєстровані в Україні — CoronaVac або Pfizer. Перші дві дози — це базовий курс вакцинації, щонайменше через 5 місяців людина має отримати бустерну дозу, через 4 місяці після першої бустерної дози має отримати другу бустерну дозу".

Читайте також

У Запоріжжі продовжують ліквідовувати наслідки ракетного обстрілу

За минулу добу армія РФ обстріляла 21 населений пункт Запорізької області

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Вибір редакції

На початок