Парламент Ісландії визнав Голодомор геноцидом українського народу

Парламент Ісландії визнав Голодомор геноцидом українського народу

Важливо
Ісландський парламент Альтинг у Рейк'явіку
Ісландський парламент Альтинг у Рейк'явіку. Фото: AP

Парламент Ісландії у четвер, 23 березня, визнав Голодомор геноцидом українського народу. Про це повідомила народна депутатка від "Слуги народу" Марія Мезенцева.

"Дуже чекаємо Саміту Ради Європи в травні в Рейк‘явіку, на якому голови урядів 46 країн обговорять майбутній Спец Трибунал за злочин російської агресії та компенсаційний мезанізм за нанесені збитки росією", — написала Мезенцева.

Які країни визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу

28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про Голодомор 1932 — 1933 років в Україні", яким Голодомор визнаний геноцидом українського народу.

15 грудня 2022 року Європейський парламент ухвалив резолюцію з приводу дев'яностих роковин Голодомору в Україні, яка визнає події тридцятих років минулого століття геноцидом українського народу.

Станом на 2023 рік Голодомор офіційно визнали геноцидом українського народу понад 20 країни світу. Зокрема, у березні 2023 року Бельгія визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.

Автором терміну "геноцид" та одним з ініціаторів визначення геноциду в правових термінах є Рафал Лемкін, який вважав Голодомор геноцидом українського народу.

Щороку в четверту суботу листопада українці у всьому світі вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932 — 1933 і масових штучних голодів 1921 — 1923 і 1946 — 1947 років.

Читати також

Що таке геноцид і чи вчиняє його Росія в сучасній Україні? Говоримо з істориком Ярославом Грицаком

"Вклоняємося перед відважним українським народом": Байден вшанував пам’ять жертв Голодомору

"Хоронили голодних й напівживих", — спогади жінки з Хмельниччини, яка пережила Голодомор

На початок