МЗС України закликає негайно госпіталізувати ув'язнену в Криму журналістку Данилович

МЗС України закликає негайно госпіталізувати ув'язнену в Криму журналістку Данилович

Ірина Данилович
Ірина Данилович. Фото: Кримський процес

Міністерство закордонних справ України закликає негайно забезпечити госпіталізацію ув’язненої в окупованому Криму журналістки Ірини Данилович. Про це йдеться у заяві на сайті відомства.

“МЗС України засуджує репресії проти політичних в’язнів, яких Росія незаконно утримує за ґратами. Серед останніх кричущих випадків – ненадання належної медичної допомоги громадянській журналістці Ірині Данилович, життя якої нині під загрозою”, — заявили у МЗС.

Дипломати нагадали, що 22 березня 2023 року Ірина, яку окупанти засудили до семи років позбавлення волі за надуманими звинуваченнями, оголосила сухе голодування “до моменту організації її діагностики та початку лікування, або до моменту її біологічної смерті”.

“Ми закликаємо негайно забезпечити госпіталізацію громадянської журналістки, хвороба якої без термінового та комплексного лікування може призвести до смерті, як це вже сталося з політичними в’язнями Костянтином Ширінгом та Джемілем Гафаровим”, — заявили у зовнішньополітичному відомстві.

МЗС України також висловило свій протест через рішення апеляційного суду м. Сочі щодо залишення чинним вироку суду громадянину України Станіславу Стеценку. Він був незаконно засуджений до 12 років позбавлення волі за абсурдним обвинуваченням у “державній зраді”.

Міністерство закордонних справ України закликало міжнародну спільноту та партнерів України, у тому числі в рамках Міжнародної Кримської платформи, продовжувати чинити тиск на Росію. Щоб негайного звільненити усіх українських громадян, незаконно ув’язнених окупаційним режимом в Криму, та запровадити санкційні обмеження щодо посадових осіб, причетних до переслідувань громадян України.

Що відомо про Ірину Данилович

Ірина Данилович — медсестра та громадська діячка з Феодосії, співпрацювала з виданням "INжир media" та правозахисним проєктом "Кримський процес", захищала інтереси медпрацівників на півострові: увійшла до незалежної профспілки, багато писала про порушення їхніх прав, наприклад, про недоплати за роботу з ковідними пацієнтами.

Ірина Данилович зникла 29 квітня 2022 року в тимчасово окупованому Криму, коли поверталася з роботи додому. Того ж дня в її будинку в селі Владиславівка біля Феодосії, де вона проживала з батьками, силовики провели обшук, вилучили її телефон і техніку.

Викрадення Данилович має ознаки насильницького зникнення відповідно до Міжнародної конвенції про захист усіх осіб від насильницьких зникнень.

Громадські та медійні організації України вимагають звільнення Данилович.

У травні 2022 року прокуратура АР Крим і міста Севастополя розпочала кримінальне провадження щодо незаконних обшуків та затримання громадської активістки в окупованому Криму.

28 грудня 2022 року окупаційна влада Криму засудила Ірину Данилович до семи років позбавлення волі й 50 тисяч рублів штрафу у сфабрикованій справі про "зберігання вибухових речовин".

У тимчасово окупованому Криму у місцях позбавлення волі перебувають 16 громадянських журналістів, серед них одна жінка — Ірина Данилович, яка висвітлювала судові процеси, розповідала про сферу медицини. Вона єдина жінка, яка переслідується за свою журналістську діяльність. Наразі журналістка незаконно утримується у Сімферопольському СІЗО.

Читайте також

Незаконно увʼязнена журналістка Ірина Данилович оголосила сухе голодування у СІЗО Сімферополя

Росія утримує 180 політв'язнів заарештованих у Криму чи дотичних до Криму — Ташева

"Історії з окупованого Криму": у Дніпрі відкрили фотовиставку про кримських політв’язнів та їхні родини

Практично щодня в СІЗО - нові люди, яких заарештовують за підозрою в шпигунстві, підготовці терактів та поширенні пропаганди — Єсипенко

Вибір редакції

На початок