У Білорусі сформували новий зенітний ракетний полк біля кордону з Україною

У Білорусі сформували новий зенітний ракетний полк біля кордону з Україною

Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін
Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін. Фото: AP

Міністерство оборони Республіки Білорусь повідомило про формування нового зенітного ракетного полку на сході Брестської області неподалік українського кордону.

“Сьогодні новостворену військову частину в Лунинці відвідає міністр оборони Республіки Білорусь генерал-лейтенант Віктор Хренін”, — йдеться в повідомленні.

Місто Лунинець розташоване за 50-60 кілометрів від Рівненської області України. Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну для авіаударів по об'єктах військової та цивільної інфраструктури Київщини й Житомирщини залучались військові літаки, які підіймалися у небо з аеродромів Барановичі, Лунинець і Ліда, що у Білорусі.

Розтапшування міста Лунинець у Білорусі біля кордону з Україною
У Білорусі сформували новий зенітний ракетний полк біля кордону з Україною. Розташування міста Лунинець у Білорусі. Фото: карата з сайту ua.maptons.com

Раніше стало відомо, що Білорусь планує протягом березня провести плановий призов військовозобов'язаних на військові збори.

Що відомо про Білорусь і війну РФ в Україні

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

На початку травня у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання.

За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.

Читайте також

Країни НАТО можуть передати Україні винищувачі, потенціал росіян під Бахмутом знижується. 393 день війни. Онлайн

У Білорусі наприкінці березня зможуть почати страчувати чиновників за "держзраду"

На початок