"Відмовлюся від ученого ступеня кандидата наук": Оксен Лісовий відправив свою дисертацію на перевірку

"Відмовлюся від ученого ступеня кандидата наук": Оксен Лісовий відправив свою дисертацію на перевірку

оксен лісовий, плагіат, дисертація
Фото: Lyuba Ivanchuk/facebook

18 березня Верховна Рада призначила нового міністр освіти — ним став Оксен Лісовий. Але одразу ж зʼявилося звинувачення його у плагіаті. Тому новопризначений міністр 23 березня у своєму Facebook повідомив, що відправив свою дисертацію на перевірку до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Він додав, що відмовиться від наукового ступеня "кандидат наук", якщо підтвердиться плагіат у його роботі.

Також у своєму повідомленні Лісовий розповів про найперші зміни у МОН. Зокрема, у всіх громадян з'явиться можливість добровільно відмовитися від наукового ступеня і від усіх надбавок. А ці кошти держава зможе спрямувати на розвиток науки, оборону чи відбудову.

Також він анонсував цифровізацію освіти і повідомив про створення цифрової екосистеми для дітей, батьків, учителів та освітніх управлінців разом з міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим.

Оксен Лісовий — новий міністр освіти України. Що про нього відомо і які виклики стоять перед МОН

Звинувачення у плагіаті

19 березня заяву з відповідними звинуваченнями опублікували на фейсбук-сторінці "Українського руху пацифістів": Мілітарист і плагіатор Лісовий не має бути міністром освіти".

На сторінці опублікували аналіз автореферату дисертації Лісового "Соціокультурна самоідентифікація особистості", де позначили запозичення без посилань з ознаками копіювання окремих словосполучень з автореферату іншої дисертації.

"Якщо навіть у авторефераті у розділі про "наукову новизну" міститься плагіат, можна собі уявити, які "відкриття" чекатимуть експертів, які візьмуться за ґрунтовну перевірку змісту самої дисертації", – зазначають у повідомленні.

"Український рух пацифістів" очолює Руслан Коцаба, якого раніше звинуватили у державній зраді та перешкоджанні діяльності Збройних сил України.

"Відмовлюся від ученого ступеня кандидата наук": Оксен Лісовий відправив свою дисертацію на перевірку
Руслан Коцаба. Скрін з відео: Youtube/Ruslan Kotsaba

Адвокатка обвинуваченого Світлана Новицька 9 березня під час судового засідання у Коломийському міськрайонному суді повідомила, що він виїхав з України у США зі статусом політичного біженця.

Пізніше інформація про те, що наукова робота Оксена Лісового не є унікальною, з’явилася на ресурсі "Помилки та фальсифікації у наукових дослідженнях".

Що відомо про нового міністра Оксена Лісового

Оксен Лісовий — український учитель, організатор освіти, військовослужбовець.  Заслужений працівник освіти України (2021) та лауреат Державної премії України в галузі освіти (2012).

У 2010 році очолив "Малу академію наук України" (МАН).

У вересні 2020 року Оксен Лісовий ініціював створення Музею науки України на території київського ВДНГ. У 2021 році отримав почесне звання Заслужений працівник освіти України.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року добровольцем вступив до ЗСУ, воює у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Разом з тим, продовжив дистанційно виконувати обов’язки директора МАН.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок