Арешт Путіна буде оголошенням війни Росії — Медведєв

Арешт Путіна буде оголошенням війни Росії — Медведєв

Президент РФ Володимир Путін
Путін, щодо якого суд у Гаазі видав ордер на арешт, проводить нараду у Кремлі, 17 березня, 2023 року, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що арешт російського президента Володимира Путіна за рішенням МКС означатиме оголошення війни Російській Федерації. Про це пише російський “Интерфакс”.

Медведєв також заявив, що компетенція Міжнародного кримінального суду для Росії є нікчемною.

Він прокоментував російським інформагентствам слова міністра юстиції Німеччини про те, що, якщо Путін приїде в цю країну, його заарештують.

"Чинний глава ядерної держави приїхав на територію, припустімо Німеччини, і зазнав арешту. Що це? Оголошення війни Російській Федерації! І вже в цьому випадку всі наші засоби полетять у Бундестаг, в Офіс канцлера. Він розуміє, що це "казус беллі", що це оголошення війни? Чи він учився погано?" — сказав Медведєв.

Медведєв назвав МКС "якоюсь правовою нікчемою, яка нічого суттєвого не зробила з моменту свого створення".

За його словами, за час своєї роботи МКС "нічим серйозним не відзначився".

"За всю історію вони притягнули близько 30 персон, це якісь там третьорядні повстанці в якихось, як правило, невеликих країнах", — заявив Медведєв.

Що відомо про ордер на арешт Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей. Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду, повідомив генпрокурор України Костін.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Поки Путіна та Львову-Бєлову не арештують, МКС не може проводити судові засідання, повідомив Суспільному речник суду Фаді Ель Абдалла. За його словами, Україна може вимагати їхнього арешту на території 123 країн, які визнають рішення МКС. Розслідування триває за запитом та матеріалами України.

МКС може притягти вище керівництво Росії до відповідальності за три види порушень міжнародного права: воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид. Депортація дітей, щодо якої видали ордер на арешт Путіна, підпадає під перший пункт.

Водночас МКС не може засудити за злочин агресії — факт нападу Росії на Україну. Оскільки ані Україна, ані Росія не ратифікували основоположний документ суду — Римський статут. Аби засудити РФ та Путіна за факт нападу, потрібно створити спеціальний трибунал.

Україна працює над створенням спеціального трибуналу для покарання керівництва РФ за злочини в Україні не тільки з початку повномасштабної війни, а з початку агресії 2014 року.

Читайте також

Європейські країни-члени МКС мають заарештувати Путіна, якщо він приїде — Блінкен

Історичне рішення: Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародний ордер на арешт Путіна

На початок