"Нашу їжу доставляли у Маріуполь на гелікоптерах". Як бренд туристичної їжі почав готувати для ЗСУ

"Нашу їжу доставляли у Маріуполь на гелікоптерах". Як бренд туристичної їжі почав готувати для ЗСУ

"Нашу їжу доставляли у Маріуполь на гелікоптерах". Як бренд туристичної їжі почав готувати для ЗСУ
Військовий з сублімованою їжею, яку виготовляє компанія з Чернівців. Джерело: instagram/iidlo_food

Двоє мандрівників з Чернівців переорієнтували бізнес з туристів на військових. Компанія виготовляє сублімовану їжу, яку легко носити з собою й швидко готувати. Одну з партій таких страв на гелікоптерах доставили людям з Маріуполя під час блокади міста російськими військовими.

Компанія працює з 2016 року. Співвласник компанії Іван Кислиця каже, ідея розпочати виробництво сухих продуктів з'явилася під час походів у гори. Згодом перейшли на технологічні й сублімовані продукти.

"Я часто подорожував з теперішніми партнерами, й потрібно було носити казанки, їжу та розпалювати вогнище. Ми хотіли розв'язати цю проблему й почали робити сушену їжу", – каже співвласник компанії Іван Кислиця.

"Страва виглядає як в ресторані". Підприємство з Чернівців виготовляє суху їжу для туристів та військових
Джерело: instagram.com/iidlo_food

Торік наприкінці грудня співвласники почали готуватися до виробництва продуктів для військових. Кислиця каже, солдати, які перебувають в тилу або не на лінії зіткнення, можуть самі готувати їжу. А військові з сил спецоперацій та розвідники потребують сублімованих продуктів, які можна залити окропом й за десять хвилин їсти відразу з пакета.

Сублімована має смак звичайної їжі, але довше зберігається. Наприклад, омлет має три роки терміну, а основні страви – два роки. Снеки з горіхів та сухофруктів зберігаються рік.

"У нас й раніше купували військові, але після 24 лютого звернень стало більше. Наші постійні клієнти пішли до ЗСУ або мають таких друзів. Вони знають про нас і замовляють. Їжа для туристів стала їжею для тривожних рюкзаків, бо люди переміщалися країною з аварійними запасами продуктів. Для військових ці страви купують волонтери", — каже Кисилиця.
"Страва виглядає як в ресторані". Підприємство з Чернівців виготовляє суху їжу для військових на фронт
Джерело: instagram/iidlo_food

"Хочуть відкрити пакет й отримати страву як у ресторані"

Їжу спочатку готують на кухні як звичайну страву. Потім на виробництві її сублімують на чотирьох сушках. Залежно від страви та інгредієнтів цей процес може тривати декілька днів. Опісля продукти фасують. На спеціальних машинах налаштовують рецепт страви, інгредієнти та спеції автоматично дозують. Згодом порційно розподіляють в упаковки й датують.

Найчастіше люди купують гречку, картоплю й борщ, каже керівниця виробництва Людмила Андрєєва. Серед страв є також гаспачо, вівсянка та макарони. Мають 12 варіантів батончиків, а також десерти з чаєм та кавою.

"Страва виглядає як в ресторані". Підприємство з Чернівців виготовляє суху їжу для туристів та військових
Так у сухому вигляді виглядає кус-кус. Фото: Суспільне Чернівці

Також не всі продукти можна сублімувати – орієнтуються на страви, які можна залити водою, бо продукт має виглядати так, як його приготували на кухні.

"Ми навіть пробували сублімувати львівський сирник. Але він був твердий як печиво – це не була та страва, яку хотілося з'їсти на початку. Його не можна відновити водою. А якщо приготували харчо або овочеву суміш, то вона виглядає як страва з ресторану", – розповідає Андрєєва.

Томатний крем-суп при вазі у 65 грамів після запарювання має повноцінну порцію у 400 грамів. Іван Кислиця каже, коли розпочинали виробництво, орієнтувалися на європейський досвід, а в Україні клієнт вимогливіший.

"В нас є думка, що європейські виробники це круто, а наші такого не вміють. Наш клієнт хоче відкрити пакет й отримати ресторанну страву, тому ми мусимо постійно вдосконалюватися".

Компанія також співпрацює з фондами, які підтримують армію. Коли мають можливість, надають продукти безплатно.

Читати також

Переробляють сміття та роблять паливо. Як релоковане підприємство з Харкова відновлює виробництво у Чернівцях

"Наші замовники — всі обленерго та Укрзалізниця". Як на Буковині працює релоковане підприємство зі Слов'янська

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок