Отримати допомогу. У Миколаєві статус ВПО оформили 34 тисячам людей

Отримати допомогу. У Миколаєві статус ВПО оформили 34 тисячам людей

Отримати допомогу. У Миколаєві статус ВПО оформили 34 тисячам людей
Жінка оформлює документи. Ілюстративне фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві від початку повномасштабного вторгнення довідку внутрішньо переміщеної особи (ВПО) видали 34 тисячам людей. Діють два Центри для ВПО, в яких постійно проживає по 180 – 200 людей. Організована видача продуктових наборів

Про це під час брифінгу розповів директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Сергій Василенко.

За словами директора департаменту, робота органів соціального захисту із переселенцями системна.

"Це реєстрація і видача довідок ВПО з перших днів війни. Станом на 21 березня видали 34 тисячам людей, із них майже 20 тисяч отримали виплати з державного бюджету і продовжують отримувати", — сказав Сергій Василенко.

Від початку повномасштабного вторгнення департамент співпрацював із громадськими організаціями.

"Насамперед з представниками ООН. Громадський Рух "Віра, Надія, Любов" виплачує ВПО матеріальну допомогу по 2200 грн на кожного члена родини протягом трьох місяців. Люди отримують одяг, необхідні речі в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки міста", — розповів Сергій Василенко.

У першій половині 2022 року, сказав директор департаменту, людям видавали харчові продукти.

"Через терцентри у 2022 році видали 140 тисяч продовольчих наборів різним категоріям населення, із них 25 відсотків — це ВПО. Потім видачу наборів взяло на себе Товариство Червоного Хреста. Станом на березень 2023 року ми працюємо з Благодійним фондом "Щедрик", що координує харчову програму WFP (від ООН). Продукти видають щомісяця", — розповів Сергій Василенко.

За словами Сергія Василенка, у листопаді 2022 року, після деокупації лівобережної Херсонщини, потік переселенців значно збільшився.

"Приїжджали насамперед для реєстрації статусу ВПО і оформлення виплат, гуманітарної допомоги, пошуку житла. Ми опитали 100 людей і з’ясували, що найбільша потреба саме в гуманітарній допомозі переселенцям. Зокрема, 50 відсотків опитаних визначило потребу в ліках. Цю допомогу надає Червоний Хрест", — сказав Сергій Василенко.

Станом на 21 березня 2023 року, каже директор департаменту, органи соцзахисту продовжують оформлювати державну допомогу.

"Так на проживання люди отримують — 2000 гривень дорослим і 3000 дітям та особам з інвалідністю. Плануємо вийти на показник видачі — 100 продуктових наборів щодня, загалом по чотирьох територіальних районних центрах міста — це 400 наборів", — розповів Сергій Василенко.

Читайте також

Російські війська з гармат обстріляли громаду на Миколаївщині

Поїхали по дрова. На Миколаївщині троє людей підірвалися на міні

Пасажирські міські перевезення. На лініях у Миколаєві збільшать кількість автобусів

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок