Вітрильний спорт та навігаційний сезон в акваторіях миколаївських річок. Що відомо

Вітрильний спорт та навігаційний сезон в акваторіях миколаївських річок. Що відомо

Вітрильний спорт та навігаційний сезон в акваторіях миколаївських річок. Що відомо
Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Станом на 22 березня на Миколаївщині не відбувається тренувань з вітрильного спорту, крейсерських або олімпійських регат, ходових випробувань для побудованих яхт. Навігаційний сезон в акваторіях миколаївських річок відкриється лише після звільнення Кінбурнської коси від російської армії.

Про це кореспондентам Суспільного розповів перший заступник міського голови Віталій Луков.

На території Миколаївського обласного яхт-клубу базується трохи більш як 30 яхт. Є металеві, пластикові, проте відсутність води найбільше впливає на дерев’яні.

Навігаційний сезон в акваторіях миколаївських річок. Що відомо
Яхта на стоянці в яхт-клубі. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

За словами директора Обласного яхт-клубу Олега Стефановського, спустити човни, які цього потребують, на воду проблеми немає.

Навігаційний сезон в акваторіях миколаївських річок. Що відомо
Будівля Миколаївського обласного яхт-клубу. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Крани, якими приводнюють човни, справні, матеріально-технічна база готова. Але виходити в акваторію зась. Навіть на умовно огородженому водному квадраті, де зазвичай займались юні яхтсмени, зараз під вітрила ставати не можна.

"Це взагалі йдеться про зовсім малі частини території води, які огороджено у нас пірсами. Нам би невеличке місце, де можна забезпечити повну безпеку, огороджене пірсами, буями, які дозволятимуть безпечно проводити заняття дітей на воді", — розповів Олег Стефановський.

Навігаційний сезон в акваторіях миколаївських річок. Що відомо
Акваторія яхт-клубу. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Заступник міського голови Віталій Луков каже, що рибалки на човнах виходять в акваторію незаконно. Баржі, або цивільні катери з відповідними мітками, які іноді можна побачити на воді, курсують за узгодженням з військовими, за чітко спланованими маршрутами, в інтересах самих військових.

"Залишається велика небезпека спрацювання вибухових пристроїв, які не вибухнули під час бомбардувань Миколаєва. Також залишається дуже серйозне безпекове питання. У нас є мости, у нас є відповідна інфраструктура берегова, яка під особливою охороною військових. Таким чином говорити про вихід в акваторію міста Миколаєва ми не можемо. І говорити про те, коли це буде, теж дуже складно. Мінімум — має бути звільнена вся Херсонщина, Кінбурнська коса", — сказав Віталій Луков.

Читайте також

Допомога при народженні дитини нараховується і за кордоном — соцзахист Миколаєва

Над Миколаївщиною збили протирадіолокаційну ракету

Подати заяву про шлюб, зареєструвати дитину, отримати допомогу: які послуги в "Дії" доступні миколаївцям

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок