Міжнародна федерація хокею продовжила усунення Росії та Білорусі від змагань на сезон 2023/24

Міжнародна федерація хокею продовжила усунення Росії та Білорусі від змагань на сезон 2023/24

Міжнародна федерація хокею продовжила усунення Росії та Білорусі від змагань на сезон 2023/24
AP Photos

Обидві збірні не будуть представлені на світовій першості 2023 року.

Міжнародна федерація хокею (IIHF) оголосила про продовження відсторонення Росії та Білорусі від своїх змагань на тлі повномасштабної війни в Україні. Про це йдеться на офіційному сайті організації.

Росію та Білорусь, що провадять війну в Україні від лютого минулого року, було відсторонено від хокейних змагань від початку вторгнення. Росію також позбавили права на проведення ЧС-2023, що мав відбутися в Санкт-Перебурзі, але натомість проходитиме у Латвії та Фінляндії.

Влітку 2022 року російська й білоруська хокейні федерації намагалися оскаржити рішення IIHF. Проте незалежна дисциплінарна рада міжнародного керівного органу залишила усунення двох країн чинним.

IIHF переглянула можливість допуску РФ та Білорусі до міжнародних змагань сезону 2023/24 на плановому засіданні Ради федерації. Та встановила, що наразі ситуація не сприяє поновленню двох країн в правах у світовому хокеї.

"Базуючись на детальному вивченні ризиків від відомої компанії, що спеціалізується на оцінці ризиків, через численні глобальні виклики Рада IHHF встановила, що наразі не є безпечним повернути російські та білоруські команди до змагань IIHF й не буде безпечним упродовж майбутнього сезону 2023/24. Відтак IIHF проводитиме сезон 2023/24 без російських і білоруських команд", — йдеться у заяві.

Росіяни та білоруси відтак пропускатимуть, серед інших турнірів, чемпіонат світу з хокею 2023 року. Збірна РФ лише вдруге після розпаду Радянського Союзу не виступатиме в елітному дивізіоні світової першості з хокею (вперше — у 2022 році).

Що відомо

  • У листопаді минулого року IIHF винесла догану Федерації хокею Росії за пропаганду війни в Україні. Зокрема, на льодових аренах у Росії виникали плакати й білборди з політичними гаслами, а в соцмережах клубів з'являлися повідомлення політичного змісту.
  • Канада до річниці російського вторгнення запровадила санкції проти очільника російської хокейної федерації Владислава Третьяка, олімпійського чемпіона й члена Зали хокейної слави у Торонто.
  • Змагання в елітному дивізіоні ЧС-2023 у Латвії та Фінляндії відбудуться 12-28 травня. У турнірі візьмуть участь 16 збірних, включно з чинними чемпіонами світу фінами.

Вибір редакції

На початок