У Дніпрі працівницю КБ «Південне» звинувачують у державній зраді: суд оголосив перерву у засіданні

У Дніпрі працівницю КБ «Південне» звинувачують у державній зраді: суд оголосив перерву у засіданні

У Дніпрі працівницю КБ «Південне» звинувачують у державній зраді: суд оголосив перерву у засіданні
Фото: Суспільне Дніпро

Працівницю КБ «Південне» звинувачують у державній зраді. У Дніпрі розпочалось засідання по справі Рєзєди Перькової. За даними слідства, вона працювала на підприємстві інженеркою та передавала секретну інформацію співробітнику ФСБ. Деталі – у матеріалі Суспільного.

22 березня під час судового засідання прокурорка зачитала обвинувальний акт.

"Нашкодити суверенітету, територіальній цілісності, недоторканності та обороноздатності України, що виразилось у наданні представнику іноземної держави допомоги в проведенні підривної діяльності проти України. Вчиненому в умовах воєнного стану і кваліфікується за частиною 2 статті 112 кримінального кодексу України", – сказала прокурорка Анастасія Красун.

Адвокати наполягли, аби обвинувальний акт зачитали повністю. Своєї вини Рєзєда Перькова не визнає.

Суд визначив, що спочатку будуть розглядати матеріали слідства, потім допитають обвинувачувану. Адвокати подали клопотання на допит ще двох свідків, суд відхилив його як передчасне.

"Суд ще не вивчав матеріали кримінального провадження, він не знає осіб, які проводили процесуальні дії – де вони працюють. Щоб викликати свідка, потрібно знати, де він працює, його посаду, тому після вивчення матеріалів кримінального провадження, якщо буде необхідність в допиті свідків, то суд викличе їх в судовому засіданні", – розповіла прокурорка.

У засіданні оголосили перерву, адвокати відмовились від коментарів. Чоловік Рєзєди вважає її невинною.

"Я не хотів би зараз вживати слова, якими я сам для себе характеризую цей процес, але не скільки цей процес, скільки оперативні дії співробітників СБУ. Потім це стане очевидним для всіх", – каже чоловік обвинуваченої Валерій Перьков.

У разі доведення вини жінці може загрожувати від п'ятнадцяти років до довічного ув'язнення. Наступне засідання призначили на сьоме квітня.

Що відомо

  • У Дніпрі викрили ймовірну колаборантку, яка передавала дані про розташування українських військових. У червні 2022 року вона погодилася на співпрацю з оперативним співробітником ФСБ РФ. Жінка передавала дані щодо оборонних замовлень на підприємстві, місць розташування великих промислових підприємств, підрозділів Нацгвардії України, військових частин ЗСУ на території міста.

Читайте також

Підтримував дії армії РФ: у Кривому Розі викрили ймовірного проросійського агітатора

Підтримували дії російської влади. На Дніпропетровщині затримали трьох ймовірних колаборантів

Передавав дані про переміщення техніки ЗСУ. У Дніпрі за підозрою в колабораціонізмі судимуть чоловіка

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок