"Підняв дах та розширив площу". У Чернівцях в аварійному будинку розпочали самовільне будівництво

"Підняв дах та розширив площу". У Чернівцях в аварійному будинку розпочали самовільне будівництво

"Підняв дах та розширив площу". У Чернівцях в аварійному будинку розпочали самовільне будівництво
Незаконна добудова у будинку. Фото: Суспільне Чернівці

У будинку на Казарменному провулку, 6 в Чернівцях зводять третій поверх. Дозволів на будівництво у департаменті урбаністики не видавали. Власник двох квартир на першому поверсі Василь Гринюк говорить, що 15 років тому будинок визнали аварійним, тому виступає проти будівництва.

Василь Гринюк переобладнав свої дві квартири під офіс. Коли вирішив ремонтувати приміщення, виявилося, що будинок аварійний. На другому поверсі є ще три квартири. Василь каже, у сусідів не було грошей, щоб зміцнити будівлю, а в одній з квартир ніхто не живе. Тому самостійно ремонтував конструкції, щоб зберегти будинок.

"Маю акти комісії, яка його обстежувала. Усі роботи щодо усунення пошкоджень та аварійності проводили згідно з проєктною документацією. Ремонтував дах та покрівлю, щоб не затікала вода, а також замінив зігнилі перегородки", – розповідає Василь.

За словами Василя, декілька тижнів тому новий сусід представився мешканцям та повідомив, що хоче замінити декілька тріснутих шиферів на даху.

"Якби дах був пошкоджений, я б про це знав. Тому попросив його туди не лізти, щоб не пошкодити основну конструкцію будинку. Але він нікого не попередив й почав робити добудову десь на 60-80 квадратних метрів над квартирою сусіда. Також на кілька метрів підняв дах і розібрав веранду", – розповідає чернівчанин.

Підняв дах та розширив площу. У Чернівцях в аварійному будинку самовільно розпочали будівництво
Джерело: Громадська організація "Ми інші".

Одне із приміщень Василь Гринюк здає в оренду громадській організації "Ми інші". Її засновник Вадим Третьяков каже, що два тижні тому чоловік, який представився власником квартири над офісом, сказав, що планує робити косметичний ремонт всередині. Про капітальні роботи не говорив.

"Про будівництво я дізнався лише в неділю, бо з вікна нашого офісу цієї квартири не видно. Ремонт почався три тижні тому, але більше проводився в приміщенні. Добудову роблять тиждень. Працювали до комендантської години й у вихідні", – розповідає Третьяков.

Будинок осідає, а під ним проходять старі комунікаційні мережі. Василь не впевнений, чи витримає будівля такий ремонт, тому написав заяву до поліції, повідомив про це архітектурну інспекцію та міський департамент урбаністики.

Підняв дах та розширив площу. У Чернівцях в аварійному будинку самовільно розпочали будівництво
Так виглядає коридор будинку після початку ремонту. Джерело: Суспільне Чернівці

Що кажуть у департаменті

Перед початком ремонту власник квартири мав отримати містобудівні умови, щоб розробити проєкт та отримати дозвіл на будівництво. При проєктуванні архітектор мав обстежити будинок – тоді стало б відомо, чи витримає будівля ремонт. Начальниця відділу архітектури міського департаменту урбаністики та архітектури Мирослава Лупашко у коментарі Суспільному сказала, що дозволу на будівництво не видавали.

Також 21 березня фахівці департаменту разом з інспекцією архітектурного контролю виїздили на місце, однак не змогли обстежити будинок, бо власника квартири не було.

"У департаменті відсутні дозвільні документи, управлінням містобудування та архітектури не видавалися містобудівні умови та обмеження. Цей будинок знаходиться в історичній частині Чернівців, але не є пам'яткою архітектури. Тому управління охорони культурної спадщини залишило власнику запрошення, щоб з'ясувати, чи має він дозвіл", – розповідає Лупашко.

Наразі в департаменті встановлюють, хто власник квартири, та планують ще один виїзд разом з поліцією.

Суспільне намагалося сконтактувати з власником квартири, але він не відповідає на телефонні дзвінки. Також його не було на місці будівництва. Суспільне готове надати власнику можливість висловити свою позицію, якщо він сконтактує з редакцією в будь-який зручний спосіб.

Читати також

Шість років чекають на квартири. Що відбувається з ЖК "Парк Авеню" у Чернівцях

"Не будівництво". У Чернівцях огороджують котлован на Шептицького, щодо якого були суди

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Вибір редакції

На початок