20 березня з картки 63-річного рівнянина шахраї зняли майже 55 тисяч гривень. Це сталось після того, йому зателефонували невідомі, сказали, що його карткою нібито хочуть розрахуватися та попросили повідомити чотири останніх цифри.
Збереження рівнянина Віктора знімали з картки тричі. Чоловік пригадує день, коли це сталося:
"Взяв телефон, представляються мені: «Це служба безпеки банку». Кажу: «Зрозуміло, а що хочете?». «На 1 200, вашою карточкою хотіли розрахуватися». Кажу: «Не може бути». «А де ваша карточка?» «Зі мною. «А можете подивитися?» Я пішов у побутівку, взяв карточку, подивився. «А дайте чотири останніх номери». А я кажу, «Мені казали, що не можна давати чотири останніх номери». - «Та ви що, ми хочемо допомогти, що ви таке говорите». Ну, і я дав чотири останніх номери".
Читайте також: "Шахраї просять не телефонувати їм": що не можна робити на шопінгу в інтернеті — поради рівненського кіберполіцейського
Зі слів чоловіка, його колеги запідозрили у такому дзвінку злочин і сказали терміново блокувати картку:
"Поїхав я у банк на Ювілейний до дівчат. Вони мені роздрукували і кажуть: «Їдьте в поліцію і напишіть заяву.
Читайте також: Шахрайства на Рівненщині: які вони є та як вберегтись від аферистів
Шахраї, які здобувають чотири цифри картки, отримують доступ до банківського акаунту, каже старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам області Тарас Лешкевич:
"Вони заходять в банківський інтернет-акаунт потерпілого і можуть вчиняти будь-які дії. Вони можуть ще й отримати кредит на дану карточку. Якщо в людини немає коштів, то підняти ліміт і вивести отриманий кредит на іншу карточку. Банківські працівники ніколи не телефонують, ніколи не випитують CVV код, термін дії картки, номер картки і PIN-код. Ніколи не просять їх змінити і ніколи не просять їх повідомити, тому що це банківській безпеці не потрібно".
За цим фактом шахрайства правоохоронці відкрили кримінальне провадження.
Аби не стати жертвою шахраїв, кіберполіція радить подбати про платіжну безпеку:
- тримайте в секреті коди (одноразові паролі) банків та мобільних операторів;
- підключіть SMS-інформування стосовно операцій з платіжною карткою;
- встановіть індивідуальні ліміти на операції з вашою платіжною карткою;
- використовуйте віртуальну картку для розрахунків в Інтернеті, перераховуючи необхідну суму з основної картки на віртуальну перед здійсненням покупки.
Що відомо
- Понад 18 мільйонів гривень збитків завдали торік жителям Рівненщини аферисти, про це повідомили у пресслужбі Нацполіції в області. 99% учинених шахрайств — це незаконні операції із безготівковим перерахунком грошей через банки, коли злочинці зловживали довірою людей.
- У поліції зустрілись із представниками банків та обговорили проблемні питання у співпраці. Наразі правоохоронці готують пропозиції для законодавчого врегулювання деяких норм та більш ефективної комунікації з фінансовими установами, аби розслідування можна було проводити швидше, а потерпілі могли повернути свої гроші.
Читайте також
- Легальний бурштин: скільки каміння видобули на Рівненщині за три роки
- Рівненські вершники здобули перемоги на Кубку України з кінного спорту. Як проходили змагання
- Рівненський Верес зіграє благодійний матч з Карпатами. Гроші підуть на реабілітацію військових
- Відновлення пам'ятки: будівлю лазні садиби Зафранів у Рівному реставрує власник
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: