Росія найближчим часом спробує здійснити 
новий наступ на Україну — Кірбі

Росія найближчим часом спробує здійснити новий наступ на Україну — Кірбі

Росія найближчим часом спробує здійснити 
новий наступ на Україну — Кірбі
Речник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі під час брифінгу 21 березня 2023 року, фото: AP

США очікують, що найближчим часом Росія здійснить спробу ще одного наступу, і російські військові, ймовірно, будуть діяти на різних напрямках.

Про це заявив речник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі, передає CNN.

"Президент Росії Володимир Путін спробує зробити ще один наступ і, можливо, за багатьма різними векторами", — сказав Кірбі.

Він наголосив, що найближчі тижні будуть "критичними" у війні, адже Україна своєю чергою також готується розпочати весняний контрнаступ.

Читайте також: Вбити клин у фронт між Кримом та Росією: у ГУР розкрили деталі весняного контрнаступу

За словами представника Білого дому, Сполучені Штати повинні переконатися, що роблять все можливе для того, аби Україна могла як захиститися від будь-якого оновленого російського наступу, так і ефективно провести власні наступальні операції.

"Саме тут ми зараз виводимо батальйони з України і проводимо для них загальновійськові маневри. Ось чому вони нарощують підготовку з таких речей як система ППО Patriot. Ми робимо все можливе, щоб переконатися, що вони готові якнайкраще перед майбутніми критичними тижнями та місяцями", — додав Кірбі.

Секретар комітету з нацбезпеки України Роман Костенко в ефірі "Радіо Свобода" з цього приводу зазначив, що потенційний новий наступ РФ залежатиме від погоди.

"Коли підсохне, вони будуть намагатися проводити контрнаступ. Це буде і Донецький напрямок, і Запорізький, і можливо якийсь ще для відволікання — не виключено, що якийсь Північний", — зазначив він.

Раніше американський Інститут вивчення війни писав, що російський весняний наступ, ймовірно, наближається до кульмінації.

До цього молодший міністр збройних сил Британії Джеймс Гіппі заявив, що найближчим часом Україна мусить піти у контрнаступ.

В Адміністрації США вважають, що переломний момент у війні в Україні варто очікувати вже цієї весни і підштовхують Київ, щоб він досяг значних успіхів на полі бою, поки зброя та допомога від Сполучених Штатів і союзників зростають.

Міністр оборони України Олексій Резніков 20 лютого заявив, що контрнаступ України може розпочатися протягом двох місяців.

Читайте також

"На 15-20 пострілів з боку Росії ми відповідаємо одним" — Римарук про зброю, ТрО, мобілізованих та контрнаступ

На початок