Ринок нерухомості: як змінились ціни на продаж квартир у Черкасах

Ринок нерухомості: як змінились ціни на продаж квартир у Черкасах

Ринок нерухомості: як змінились ціни на продаж квартир у Черкасах
Суспільне Черкаси

Ринок нерухомості у Черкасах виходить із затишшя, в якому пробув останній рік, розповіла Суспільному рієлторка Світлана Козинець. Збільшення попиту на купівлю квартир, збільшує їхню вартість.

За підрахунками фахівчині, можна говорити про здорожчання на 20-25% проти торішніх цін.

Черкащанка Крістіна Нечипоренко прийшла на оглядини квартири, поки чоловік на службі. Разом вони мріють про власне житло. Нині помешкання орендують.

"Якщо говорити про квартиру-мрію, а не те що ми зараз можемо собі дозволити, то я б хотіла, щоб вона була в хорошому районі, мала панорамні вікна".

Ринок купівлі-продажу квартир у Черкасах поступово виходить з анабіозу, в якому пробув весь останній рік, прокоментувала рієлторка Світлана Козинець. Проте таке затишшя, за її словами, не зменшило вартість нерухомості:

"Ціни в Черкасах виросли й продовжують рости. Попит породжує пропозицію і, відповідно, ціни на нерухомість ростуть. Це досить умовно, але можна казати про 20-25 відсотків підвищення вартості ціни від початку війни".

Серед клієнтів пані Світлани найбільше переселенців. Вона зазначила, що зараз чимало таких, яким вже немає куди повертатися, а Черкаси їм припали до душі. Чим скромніші вимоги клієнта до квартири, тим доступніша ціна, пояснила рієлторка:

"Місце розташування – це головний фактор, який впливає на формування ціни. А далі ті привілеї, які може запропонувати забудовник. Тобто в деяких житлових комплексах є вже і басейни, підземне паркування, гаражі. Це все впливає на формування ціни".

продаж квартир
Світлана Козинець. Суспільне Черкаси

На вторинному ринку, як розповіла пані Світлана, серед основних ціноутворювальних факторів — житловий стан квартири, наявність меблів та побутової техніки.

Найдешевша пропозиція, яка сьогодні є на черкаському ринку, за словами Світлани Козинець, це однокімнатна квартира на 22 квадрати за 20 тисяч доларів. Двокімнатна квартира у нещодавно збудованому житловому комплексі в пішому доступі до Дніпра — менш як 60 тисяч доларів коштувати не буде.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок