Канатна дорога, пункт для безпритульних тварин, розширення кладовища: що нового в проєкті генплану Тернополя

Канатна дорога, пункт для безпритульних тварин, розширення кладовища: що нового в проєкті генплану Тернополя

Доповнено
Канатна дорога, пункт для безпритульних тварин, розширення кладовища: що нового в проєкті генплану Тернополя
Фото: Андрій Прокопів/Суспільне Тернопіль

Тернопільська міська рада оприлюднила перелік змін, які відображені в проєкті генерального плану та плану зонування міста. Нагадаємо, 10 березня в Тернополі відбулися громадські слухання щодо внесення змін у містобудівну документацію – генеральний план та план зонування, а також звіт про стратегічну екологічну оцінку.

У повідомленні йдеться, що основні напрямки в зміні до містобудівної документації це:

  • зміна функціонального використання окремих ділянок міста, у тому числі виробничих підприємств;
  • розвиток вулично-дорожньої мережі міста та об’єктів обслуговування транспорту;
  • розвиток мережі руху громадського транспорту;
  • розвиток та реконструкція інженерних мереж.
Зелені зони

Пресслужба міської ради повідомляє, що зелені насадження загального користування в Тернополі становлять 460 гектарів.

"В межах цього проєкту містобудівної документації запропонували 20 об’єктів нових зелених насаджень, у тому числі будівництво нового парку площею біля 10 га, який буде розміщений на території мікрорайону №14, сквери по проспекту Злуки (в районі "Канада"), проспекту Куліша, вул. Леся Курбаса".

У районі "Кутківці" пропонують створити громадську відпочинкову зону. Включити об’єкт природньо-заповідного фонду "Чагарі Кутківці" до об’єктів загальної системи зелених насаджень загального користування.

"В рамках розвитку рекреаційної зони пропонується створення пляжної зони вздовж набережної у північній частині Тернопільського ставу і об’єднання її канатною дорогою з районом "Кутківці", де передбачено громадську зону", – повідомила пресслужба Тернопільської міськради.

Забудова

Що стосується житлової забудови, то в проєкті нового генплану йдеться про 13 ділянок багатоквартирної житлової забудови. Це ділянки в Північній, Південній частині міста, у 6 та 14 мікрорайонах.

"У північній і південній частині міста пропонується перспективні ділянки для розміщення виробничих підприємств, складських територій та комунальних зон. Крім того, визначені нові території під нове промислове виробництво з розвитку малого та середнього бізнесу, такі як "Індустріальний парк" в районі "Південний". У виробничих зонах можливе розміщення об’єктів транспортної інфраструктури, таких як багаторівневі паркінги, транспортні складські та логістичні комплекси в центральній, західній, південній та північній частині міста і на перетині вул.Об’їзної та вул. Львівської".

Серед нововведень і пункт тимчасового утримання безпритульних тварин. Під нього пропонують відвести ділянку 0,025 га на північній околиці міста в промзоні по вулиці Текстильній.

"На даній ділянці, з дотриманням відстані в 300 м від житлових будинків та будівель іншого призначення, можливе влаштування стаціонарного пункту для тимчасового утримання безпритульних тварин, тимчасової ізоляції, стерилізації, вакцинації, проведення профілактичних обробок з подальшим поверненням на місце колишнього мешкання (місце відлову) або передачі під опіку", – йдеться у повідомленні.

У міськраді кажуть, що зроблено розрахунок необхідності територій під розміщення кладовищ.

"Надано пропозицію під розширення Микулинецького кладовища та біля Львівської траси на захід".

Інфраструктура

Також у проєкті генерального плану міста пропонують зміни, які стосуються водовідведення, громадського транспорту, газифікації.

"Пропонований проєкт містобудівної документації розроблений на підставі змін у нормативній базі, а саме – нових Державно-будівельних норм, що набули чинності у 2018 році та за результатами аналізу існуючого стану планування і забудови Тернополя виявлено ряд проблем, які необхідно врахувати при виконанні проєкту внесення змін до генерального плану та плану зонування міста", – повідомили на сайті Тернопільської міської ради.

За словами речниці тернопільської міськради Мар’яни Зварич, усі пропозиції, зібрані під час громадських слухань і пізніше, передали розробникам.

"Дніпромісто" вивчатиме кожну пропозицію до генерального плану. Вони мають опрацювати всі пропозиції і зробити висновок, можливо їх внести чи ні. Далі за процедурою має бути рішення сесії. Сесія може затвердити, або не затвердити генеральний план", –прокоментувала Суспільному Мар’яни Зварич.

Що відомо

  • Громадські слухання щодо змін у генплані Тернополя: що вирішили

Читайте також

Вибір редакції

На початок