МВФ погодив нову чотирирічну програму для України

МВФ погодив нову чотирирічну програму для України

Важливо
МВФ погодив нову чотирирічну програму для України
Штаб-квартира МВФ у Вашингтоні, округ Колумбія, 26 липня 2022 року. (Фото: ОЛІВ'Є ДУЛЬЄРІ / Getty Images)

Міжнародний валютний фонд (МВФ) та Україна домовилися про нову чотирирічну кредитну програму розширеного фінансування (EFF) на 15,6 млрд доларів. Про це йдеться у повідомленні МВФ.

Угода погоджена на технічному рівні (Staff Level Agreement) і має бути схвалена Радою директорів фонду найближчими тижнями.

Нова програма розширеного фінансування (EFF) складатиметься з двох етапів:

Перший етап передбачається протягом перших 12-18 місяців програми. Основні зусилля спрямовуватимуться на зміцнення фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності. Україна повинна утримуватися від заходів, які можуть зменшити податкові надходження, а також продовжувати реформи для зміцнення системи управління та боротьби з корупцією, у тому числі шляхом внесення змін до законодавства.

На другому етапі увага зміститься на масштабніші реформи, спрямовані на закріплення макроекономічної стабільності, відновлення та відбудову України, посилення стійкості та швидке й довготривале економічне зростання, у тому числі в контексті цілей вступу України до ЄС.

На другому етапі від України очікується повернення до довоєнної політики, зокрема плаваючого курсу та інфляційного таргетування. Також на цьому етапі український уряд матиме зайнятися структурними реформами та впровадити середньострокову національну стратегію доходів, а також посилити управління у публічних фінансах.

Прем'єр-міністр Україн Денис Шмигаль зазначив, що в умовах рекордного дефіциту бюджету ця програма допоможе уряду профінансувати всі критичні видатки, зберегти макрофінансову стабільність та посилити взаємодію з іншими міжнародними партнерами.

"Вдячні команді Міжнародного валютного фонду за підтримку в цей визначальний для нашої країни час. Очікуємо на затвердження програми Виконавчою радою МВФ", — написав він у Telegram.

Що відомо про допомогу Україні від МВФ

23 лютого повідомлялось, що країни "Великої сімки" мають намір допомогти України отримати фінансову допомогу у розмірі щонайменше 16 мільярдів доларів як кредит від Міжнародного валютного фонду.

До цього, 20 лютого, у Києві з візитом перебувала директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва. Вона зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським, а також з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем і міністром фінансів Сергієм Марченком. Сторони обговорили механізми фінансової підтримки України.

На початку квітня 2022 року МВФ відкрив спеціальний рахунок для прямої фінансової допомоги Україні з боку країн-донорів. Обліковий запис доступний для використання будь-якими іншими учасниками, а також міжурядовими установами та організаціями, які бажають використовувати його як засіб надання фінансової допомоги Україні.

Раніше на конференції в Дубаї директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що цього року Україні потрібно від 40 до 48 мільярдів доларів фінансування, щоб її економіка функціонувала.

Читайте також

Міністр фінансів: "Зараз можна планувати на перспективу до кінця року"

У МВФ розраховують невдовзі завершити обговорення нової програми для України

На початок