Сьогодні річниця перших переможних битв війни і такі ж результати будуть і в інших битвах — Зеленський

Сьогодні річниця перших переможних битв війни і такі ж результати будуть і в інших битвах — Зеленський

Сьогодні річниця перших переможних битв війни і такі ж результати будуть і в інших битвах — Зеленський
Президент Володимир Зеленський / Фото: пресслужба президента

Сьогодні Україна почала відзначати першу річницю перших переможних битв повномасштабної війни, які призвели до втечі російських військ. Про це сказав президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

За словами президента, він щойно говорив із президентом Чилі, якого поінформував про те, як Росія продовжує свою агресію, і про те, Україна може успішно "протидіяти російському терору".

"І найкращий доказ цього – це наш досвід. Уже набутий українцями досвід вигнання російських окупантів. Завдяки хоробрості наших воїнів, завдяки підтримці наших партнерів, які ніколи не змиряться з російським прагненням зламати міжнародний правопорядок", — сказав він.

Він зазначив, що саме 21 березня минулого року завершилася битва за Мощун – маленьке село в Київській області, яке стало "першим великим кроком" України до перемоги у цій війні.

Читайте також: У Мощуні на Київщині створюють меморіал "Янголи перемоги"

"Були й інші такі кроки... Битва за Гостомель. Бої за Ірпінь. Боротьба на Чернігівщині й Сумщині. Битва за Зміїний. Жорстоке протистояння на півдні України й унікальна наша оборонна операція, яка повернула свободу Харківщині", — сказав президент.

Він наголосив, що Україна прийде до такого ж результату і в інших битвах за Донбас, Приазов'я, Крим.

"Наша впевненість у перемозі України, наше бачення вільного майбутнього для нашої держави, український героїзм, який вразив світ, – усе це народилося саме там... У містах-героях української півночі, сходу, півдня. У містах героїв, чий характер ані на секунду не підкорився окупанту навіть тоді, коли окупант прийшов до їхніх домівок. Усі разом ми повертаємо Україні Україну. Усі разом ми захищаємо й наше майбутнє, і нашу гідність, і нашу свободу, і нашу історію", — сказав Зеленський.

Президент зазначив, що вшанував сьогодні героїв битви за Мощун.

"За Київ – саме там, де буде збудовано меморіал на честь наших воїнів і звичайних мешканців Мощуна, чиї життя були забрані цією жорстокою війною", — сказав він.

Зеленський зазначив, що сьогодні прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда почав свій візит в Україну з відвідання Бучі і з ушанування пам’яті загиблих внаслідок війни. Він також відвідав Стіну памʼяті в Києві, біля Михайлівського собору, ушанував воїнів, полеглих за Україну.

"І це дуже важливо, коли глобальні лідери проявляють хоробрість, відвідуючи Україну попри всі ризики, і проявляють повагу – повагу до наших людей, які воюють не лише за свою державу, за українську незалежність, а й за те, щоб у світі все ж збереглися й діяли цивілізовані правила, цивілізоване життя", — сказав він.

Читайте також: Японія виділить $30 на нелетальне озброєння для України. Підсумки візиту Фуміо Кішіди до Києва

Президент подякував Японії за підтримку і закликав долучитися до відбудови України.

"Провів сьогодні засідання Ставки. Головне питання – передова. Наші воїни, наші позиції, наше посилення. Доповідали командувачі, головком, розвідка. Одне з питань, якому завжди максимум уваги, – це постачання боєприпасів, підтримка від наших партнерів. Очікуємо збільшення постачання саме того, що нам потрібно саме зараз", — сказав Зеленський.

Що відомо про окупацію та відновлення села Мощун на Київщині

11 березня росіяни штурмували з усіх боків село Мощун — стратегічний об'єкт, який відкривав шлях на Київ. Воно стало місцем боїв за столицю. Тут зруйновано майже 70% домогосподарств. За інформацією Київської ОВА, внаслідок російської військової агресії у Мощуні жоден будинок не вцілів.

У червні в Мощуні встановили перший модульний будинок у приватному секторі, що був зруйнований внаслідок війни. Тимчасове житло оснащене меблями та побутовою технікою, підведені комунікації.

У січні на початку 2023 року у село провели світло, якого не було від березня 2022 року. Деяким родинам встановили модульні будинки, які надали благодійні фонди та релігійні організації. До вторгнення у селі проживало 900 людей, станом на березень 2023 року — близько 600.

У селі Мощун з'явився мурал-оберіг. На ньому зображені лелеки, які символізують продовження життя та відроджену Київщину.

Читайте також

"Тату, я тобі допоможу відбудувати" — як відновлюється звільнене навесні село Мощун

Генштаб: найзапекліші бої тривають за Бахмут та на Авдіївському напрямку

На початок