"В омбудсмана Угорщини немає вільного часу". Лубінець заявив, що офіційний Будапешт не відповідає на запити

"В омбудсмана Угорщини немає вільного часу". Лубінець заявив, що офіційний Будапешт не відповідає на запити

Дмитро Лубінець
Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець. Фото: Олександр Брамський, Суспільне

В уповноваженого з фундаментальних прав Угорщини немає вільного часу у графіку для моніторингу прав угорської та української національних меншин.

Про це у Telegram написав омбудсман України Дмитро Лубінець.

"Неодноразово звертався з офіційним листом до пана Акоша Козми, омбудсмана Угорщини з пропозицією проведення спільних моніторингових візитів на території Угорщини та України щодо дотримання прав національних меншин. Однак відповіді так і не отримав", — йдеться в дописі Дмитра Лубінця.

За його словами "захист прав української національної меншини для омбудсмана України важливіше, ніж захист прав угорської національної меншини для омбудсмана Угорщини, який просто не має часу для візиту та спілкування".

Дмитро Лубінець підкреслив, що питання прав меншин є надзвичайно важливим для України.

"Саме тому, наша інституція приділяє особливу увагу моніторингу дотримання прав всіх національних меншин, які проживають на території України, держави, яка зараз зі зброєю в руках захищає наші загальноєвропейські права та цінності", — написав омбудсман Дмитро Лубінець.

У лютому міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявляв, що Будапешт не блокуватиме проведення зустрічей Комітету Україна-НАТО за умови якщо угорським меншинам в Україні повернуть їхні права.

За його словами, Будапешт хоче, щоб угорцям повернули ті права, які вони мали в Україні у 2014 році.

"Щоб можна було вивчати угорську аж до університету, закінчити його рідною мовою. Щоб не псували угорські лекції в закарпатських культурних центрах українським дубляжем. Проблема зараз дуже актуальна, оскільки з вересня цього року школи національних меншин практично припиняють своє існування. Будуть лише державні школи з навчанням мовами меншин", — наголосив Сійярто.

Угорщина вже не вперше використовує тему про начебто утиски прав угорців в Україні. Минулого року міністр закордонних справ Петер Сійярто в інтерв'ю проурядовому виданню Угорщини Magyar Nemzet заявив:

"Якщо українці не відступлять від своєї політики щодо угорської меншини, це дуже обмежить можливості уряду Угорщини надати будь-яку підтримку Києву у конфлікті з РФ"

Читайте також

Угорщина заблокувала спільну заяву ЄС щодо ордера на арешт Путіна — Bloomberg

У МЗС порадили міністру закордонних справ Угорщини перестати підігрувати Росії

Глава МЗС Угорщини прилетів у Мінськ. Хоче представити "позицію негайного миру"

Вибір редакції

На початок