"Ще трохи хочеться ровесників «покошмарити»". Український метальник молота Михайло Кохан – про сезон 2023 року

"Ще трохи хочеться ровесників «покошмарити»". Український метальник молота Михайло Кохан – про сезон 2023 року

Ексклюзивно
"Ще трохи хочеться ровесників «покошмарити»". Український метальник молота Михайло Кохан – про сезон 2023 року
НОК України

Ексклюзивне інтерв'ю для Суспільне Спорт.

Український метальник молота Михайло Кохан розпочав сезон 2023 року одразу з двох нагород. Спочатку 22-річний легкоатлет виграв чемпіонат України U23 з метань у Кам'янці-Подільському, після чого відкрив міжнародний сезон "золотом" Кубка Європи U23 із метань у португальській Лейрії.

Читайте також: Метальник молота Михайло Кохан з молодіжним рекордом сезону виграв "золото" на Кубку Європи з метання

У Португалії українець метнув снаряд на 75.80 метри – цей результат виявився найкращим як серед молоді, так і серед дорослих учасників Кубка. Зокрема, у Лейрії виступали другий і третій номери світового рейтингу Павел Файдек із Польщі і Бенце Халас із Угорщини, але вони показали 72.57 та 74.65 метри відповідно.

За словами Михайла, він провів підготовку до цього сезону в турецькій Антальї, а також у Кам'янці-Подільському. Причому ще перед першими змаганнями року український легкоатлет переніс хворобу і зумів відновитись лише після національної першості.

Про виступ на Кубку Європи, рекордні спроби за 80 метрів і головні цілі на сезон – Михайло Кохан розповів у інтерв'ю Суспільне Спорт.

  • Про початок сезону на чемпіонаті України U23 з метань

"У Кам’янці-Подільському склалась така ситуація, що всі, хто був на зборі, захворіли. У мене була хороша форма, але не для цього старту. Я прийшов до тями після хвороби тільки на наступний день після змагань. Але цього результату вистачило для перемоги. Головне – попереду. Зокрема, і Кубок Європи з метань. Це була ціль.

На Кубку Європи самопочуття вже було набагато кращим, адже пройшло понад два тижні, був час відновитись. На міжнародних змаганнях я завжди почуваюсь краще, бо бачу своїх суперників. Це додає мотивації, упевненості та адреналіну, аби показати їм, на що здатні українські спортсмени".

Читайте також: "Бачив, що можу більше". 19-річний метальник списа Артур Фельфнер – про "золото" Кубка Європи U23 з метань
  • Про "золото" Кубка Європи U23 з метань

"Для цього Кубка Європи я не готувався дуже ретельно, не робив спеціальної підводки, перерви між тренуваннями, аби підійти «свіженьким». У нас була довга дорога, яка зайняла майже 30 годин. Спочатку автобусом, потім на літаку. За цей час я відпочив і, як бачимо, показав доволі непоганий результат, як для мене, узимку. Для літа ж це взагалі «ні про що», але для зими задовільно.

Чому не заявляюсь на дорослі турніри, а в категорію U23, як було на Кубку Європи? Я ж ще потрапляю в цю вікову групу, хочеться подовше в ній побути. У нас від дорослих на Кубку виступав Михайло Гаврилюк, він там метнув 68 метрів… Не знаю. Ще трохи хочеться ровесників «покошмарити»".

Читайте також: "Якщо грати, то по-великому". 18-річний метальник диска Михайло Брудін – про "срібло" Кубка Європи серед молоді
  • Про відсутність спроб за 80 метрів у 2022 році і повернення до цієї позначки

"Бажання метнути 80 метрів сиділо в голові [минулого сезону]. Але тут річ не в тому. Трішки був збій у підготовці, адже до травня в мене була дуже гарна форма, хороші силові показники, але в технічному плані було неідеально – я метав однією силою. Хоч при цьому результат був 78 метрів. Потім же ми поїхали до Дніпра, позаймались із моїм другим тренером – Пастуховим Юрієм Анатолійовичем. Нам просто трошки не вистачило часу до цих змагань – чемпіонату світу та Європи. Почали займатись технікою, силові показники впали, а потрібно, аби вони були на рівних. Це помилка всього-на-всього.

Читайте також: 20-річний українець Кохан покращив особистий рекорд та перетнув історичну позначку в метанні молота

Цього ж року все за планом поки що іде, враховуючи помилки попередніх сезонів. Авжеж, на початку завжди дивишся на цей план і думаєш: «Ідеально. Та я метну за 85 метрів!» А насправді воно все інакше виходить".

  • Про цілі на сезон 2023 року

"Після Кубка Європи в мене є час, аби краще підготуватись. Перші старти будуть у травні, потім кілька в червні, далі вже Європейські ігри. Думаю, вийде два піки якраз – на чемпіонат світу і Європейські ігри. Плануємо, що десь старти три буде перед Євроіграми, аби «розметатись» і виступити якнайкраще. Якого рівня будуть підготовчі змагання? Такого, що туди приїжджають олімпійські чемпіони. Підготовка ж уся буде в Туреччині до кінця квітня, а потім у Кам’янці-Подільському".

Читайте також: Ярослава Магучіх провела повний рік на чолі світового рейтингу стрибків у висоту

Хто такий Михайло Кохан?

  • 22-річний легкоатлет, який спеціалізується на метанні молота. На змаганнях представляє Дніпропетровську область.
  • Чемпіон Європи серед спортсменів до 18-ти (2017), 20-ти (2019) і 23-х років (2021). Дворазовий переможець Кубка Європи U23 з метань (2022, 2023).
  • Учасник Олімпійських ігор 2021 року в Токіо. Тоді український метальник молота показав другий найкращий результат у кар'єрі – 80.39 метра – і став четвертим.
  • Особистий рекорд Михайла Кохана становить 80.78 метрів. Ця позначка підкорилась йому у 2021 році на змаганнях в Угорщині.

Вибір редакції

На початок