Арбітри АПЛ під час Рамадану робитимуть спеціальні паузи у матчах для гравців-мусульман

Арбітри АПЛ під час Рамадану робитимуть спеціальні паузи у матчах для гравців-мусульман

Арбітри АПЛ під час Рамадану робитимуть спеціальні паузи у матчах для гравців-мусульман
AP Photo/Manu Fernandez

За період мусульманського посту в турнірі зіграють три повноцінні тури.

Англійські арбітри зможуть зупиняти матчі під час Рамадану, щоб гравці-мусульмани мали змогу після заходу сонця попити води або використати енергетичні гелі. Про це повідомляє The Athletic.

Рамадан, місяць мусульманського посту, у 2023 році триватиме з 22 березня по 21 квітня. У цей період мусульманам дозволено їсти та пити лише після заходу сонця.

На період Рамадану рефері чотирьох вищих дивізіонів Англії отримали рекомендації робити зупинки під час вечірніх матчів. Паузи у грі дадуть змогу гравцям-мусульманам попити воду або використатити енергетичні гелі, одразу після заходу сонця.

Арбітри самостійно повинні зв'язатися з клубами перед початком матчу, щоб дізнатися, чи є серед гравців мусульмани, які потребують зупинки гри. Минулого року капітани могли просити арбітрів до і під час гри призупинити матч у необхідний момент, щоб гравці-мусульмани могли вжити їжу після заходу сонця.

Серед футболістів англійської Прем'єр-ліги, які дотримуються посту, - Мохамед Салах ("Ліверпуль"), Н'Голо Канте та Веслі Фофана (обидва - "Челсі"), Ріяд Марез, а також Ілкай Гюндоган (обидва - "Манчестер Сіті").

В АПЛ вперше призупинили матч для того, щоб гравець мав змогу перервати піст, у 2021 році. Тоді гравці "Лестера" та "Крістал Пелас" перед грою домовилися з арбітром Гремом Скоттом, що в зустрічі буде зроблена пауза, щоб дати можливість підживитися Веслі Фофана та Шейху Куяте.

Що відомо про Рамадан та спорт

  • За період Рамадану в межах англійської Прем'єр-ліги відбудуться три повноцінних тури: 29-й, 30-й та 31-й. Окрім цього, будуть зіграні шість перенесених матчів.
  • Першим матчем, де потенційно застосують паузу для гравців-мусульман, може стати гра між "Лідсом" і "Ліверпулем" на "Елланд Роуд" у понеділок, 17 квітня. Захід сонця в Західному Йоркширі у цей день прогнозують на 20:10, через 10 хвилин після початку матчу. А Салах є одним потенційних учасників поєдинку.
  • Через Рамадан Василь Ломаченко та Девін Гейні перенесли організацію бою за титул абсолютного чемпіона світу у легкій вазі з березня на травень 2023 року.
На початок