ДБР заявило про арешт гелікоптера, на якому літав олігарх Жеваго

ДБР заявило про арешт гелікоптера, на якому літав олігарх Жеваго

Гелікоптер Жеваго
Арештований гелікоптер. Фото: ДБР

Державне бюро розслідувань ініціювало арешт гелікоптера, опосередкованим власником якого є колишній нардеп і акціонер банку "Фінанси та Кредит" Костянтин Жеваго.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

"Суд ухвалив відповідне рішення на підставі матеріалів зібраних слідчими ДБР. Це повітряне судно належить підконтрольному колишньому депутату юридичної особи. Жеваго використовував його в особистих цілях під час перебування на території України", — йдеться в повідомленні ДБР.

Зазначається, що було встановлено місцеперебування гелікоптера та проведені всі необхідні дії щодо його арешту.

27 грудня 2022 року французські правоохоронці на запит ДБР затримали українського олігарха Костянтина Жеваго у Куршевелі. Він є фігурантом низки кримінальних проваджень, тож Україна звернулася із запитом про його екстрадицію.

5 січня суд французького міста Шамбері переніс слухання щодо екстрадиції в Україну колишнього депутата та мільярдера Костянтина Жеваго на 19 січня. До наступного слухання Жеваго випустили з-під варти під заставу в 1 мільйон євро.

У яких справах фігурує Жеваго

У межах розслідування кримінального провадження Жеваго було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України, також підозри повідомлені низці топменеджерів банку.

“Вони організували механізм розтрати 113 млн доларів США фінансової установи, чим завдали шкоди інтересам держави та вкладників банку”, — зазначили в ДБР.

На сьогодні накладено арешт на майно підозрюваного олігарха, а також пов’язаних з ним юридичних осіб. Зокрема, акції його підприємств на сотні мільйонів гривень корпоративні права товариств, 26 об’єктів нерухомості. Також, накладено арешт на майно інших юридичних осіб, які пов’язані з колишнім депутатом. Серед іншого, це 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир.

Ще у жовтні 2020 року арештовані активи, вартістю понад 300 млн гривень, були передані до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).

За даними видання Forbes, п’яте місце у списку найбагатших бізнеменів України станом на грудень 200 року посідав саме власник металургійної компанії Ferrexpo Костянтин Жеваго із 1,4 мільярдами доларів — до війни його статки оцінювались в 1,4 мільярда.

Що відомо про олігархів в Україні

29 червня 2022 року президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про створення реєстру олігархів. РНБО вже підготувала технологічний майданчик для роботи реєстру олігархів на базі системи СОТА.

Згідно із законом, олігархами вважатимуться громадяни, які одночасно відповідатимуть таким ознакам:

  • беруть участь у політичному житті;
  • мають значний вплив на ЗМІ;
  • громадянин є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання, який має монопольне становище на ринку та протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище;
  • мають активи на понад 1 мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.

Читайте також

Справа Жеваго: перебуває під наглядом, але на свободі — джерела Суспільного

У Франції правоохоронці затримали українського олігарха Костянтина Жеваго — ДБР

Російські олігархи втратили $67 млрд за рік повномасштабної війни Росії проти України — Bloomberg

На початок