В Україну прийшла "незворотня" весна — синоптикиня Наталка Діденко

В Україну прийшла "незворотня" весна — синоптикиня Наталка Діденко

Наталка Діденко
Наталка Діденко, синоптикиня. Фото: Facebook/Наталка Діденко

В цьому році "незвортня" весна прийшла в Україну у день весняного рівнодення 20 березня. Це так звана астрономічна весна, коли розпочинаються сталі природні весняні процеси.

Про це повідомила синоптикиня Наталка Діденко у Facebook.

22 березня у центральних областях, на півночі України та на Одещині може бути невеликий дощ.

На заході, сході та у більшості південних областей — без істотних опадів. Вітер північно-західний. Температура повітря 22 березня +10 — +14°C по всій території України, на південному заході (Одеська, Чернівецька і закарпатська області) до +16°C.

"Але в Одеській області є свої погодні нюанси. Адже регіон континентальний і прибережний, тому там поки що буде свіжіше", — каже Наталка Діденко.

У Києві 22 березня буде +12°C без істотних опадів.

"23 березня, у всесвітній День метеоролога, буде +16 — +17 °C", — розповідає синоптикиня.

А на 28-29 березня Наталка Діденко прогнозує невелике похолодання, але за її словами "прогнози будуть уточнюватись".

Загальний прогноз погоди на березень

У березні 2023 року середня температура повітря в Україні прогнозується в межах від +2 до +7°C, що на 2°C вище за норму.

За прогнозом синоптиків, місячна кількість опадів очікується 27-44 мм, на Закарпатті, в Карпатах та Кримських горах 49-98 мм. Така кількість опадів відповідає нормі, лише у східних областях дощів буде менше за норму.

Дані багаторічних спостережень свідчать, що середня місячна температура повітря у березні складає 0...+6°C, на високогір'ї Карпат -3°C.

В "Укргідрометцентрі" зазначили, що абсолютний мінімум температури становить -20...-37°C морозу, на Закарпатті та у південній частині -10...-27°C; абсолютний максимум — +19...+29°C, в Карпатах +14...+15°C.

Середня місячна кількість опадів складає 26-51 мм, на Закарпатті та в гірських районах місцями 56-106 мм, на високогір'ї Карпат до 135 мм.

Кліматичні зміни в Україні

Кліматичні зміни в Україні стали помітнішими протягом останніх 10 років. При цьому міняються й межі пір року – весна настає пізніше та має низьку середньодобову температуру, осінь також запізнюється, а протягом першого місяця зими снігу зазвичай немає.

В Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів повідомляли, що Україна переходить до зони надвисоких температур і погодних катаклізмів через кліматичні зміни, що загрожує опустелюванням значних територій вже у найближчі 30-40 років.

Читайте також

Весна 2023. В Укргідрометцентрі розповіли, яку погоду варто чекати

Весна в Україні буде теплішою за кліматичну норму — "Укргідрометцентр"

Глобальне потепління: Європа за 30 років нагрілася більше за інші континенти

На початок