"Кіннотник часів Короля Данила з галкою". Бійці 78 батальйону з Франківщини обрали шеврон

"Кіннотник часів Короля Данила з галкою". Бійці 78 батальйону з Франківщини обрали шеврон

"Кіннотник часів Короля Данила з галкою". Бійці 78 батальйону з Франківщини обрали шеврон
Фото: 78 батальйон

Військовослужбовці 78 батальйону 102 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщини обрали шеврон для підрозділу. За основу взяли ідею та символи війська Мстислава Удатного та Данила Галицького. Про це повідомили на Facebook-сторінці військового формування.

Вибираючи дизайн шеврона, бійці консультувалися з істориками й геральдистами.

"Дійшли до висновку, що за основу беремо найстарішу військову формацію Галичини. Завдяки історичним джерелам ми наштовхнулися на найдавнішу згадку про галицьке військо, а саме військо Мстислава Удатного та Данила Волинського, який згодом став королем Галицько-Волинської держави", — йдеться у дописі.

На шевроні зображена постать ймовірного кіннотника часів Короля Данила, який сидить верхи на коні в кольчузі, зі списом у руці та в гостроверхому шоломі. На його щиті зображена галка.

"Галка з’явилася на щитах галицьких воїнів у Грюнвальдській битві, як ознака приналежності до Галичини. Кольори шеврона, а саме — зелений та червоний, також є історично відповідними тим часам та традиціям", — розповідають бійці.

Оскільки 78 батальйон є військовим формуванням Сил територіальної оборони, у верхній частині розмістили зображення оборонних зубців стіни. Військовослужбовці обрали на нашивці-відзнаці гасло — "Equitatus Regis", що означає "Кавалерія Короля".

"Якраз тогочасна кавалерія найбільше відповідає сучасній формації та формату ТРО: легка, мобільна, швидка", — пишуть на сторінці батальйону.

Нашивка "Equitatus Regis" буде особливою відзнакою тим, хто прослужив у батальйоні не менше шести місяців, брав участь у виконанні бойових завдань та не має стягнень за шість місяців до дня вручення. Також ним нагороджуватимуть за особливі заслуги перед батальйоном та Батьківщиною.

Раніше бійці 78 батальйону 102 бригади просили допомогти розробити макет шеврона, щоб мати "знак єднання з Івано-Франківськом".

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок