Які організації надають грошову допомогу жителям Харківщини та як отримати виплати: перелік

Які організації надають грошову допомогу жителям Харківщини та як отримати виплати: перелік

Які організації надають грошову допомогу жителям Харківщини та як отримати виплати: перелік
Ринок "Барабашово" у Харкові після пожежі, 19 березня 2022. Фото: Суспільне Харків

Жителі Харківщини можуть отримати матеріальну допомогу як від держави, так і від благодійних фондів, громадських організацій та закордонних партнерів.

Які програми існують та як можна отримати допомогу? Про це в ефірі Українського Радіо Харків розповів директор обласного Департаменту соціального захисту населення Юрій Шпарага.

Види допомоги від держави для переселенців

Якщо до 24 лютого 2022 року переселенців в Харківській області було близько 120 тис., то сьогодні їх майже 400 тис. Найбільша кількість ВПО — у Харкові.

Було прийнято рішення щодо компенсації виплати на проживання для ВПО, яка становить для дорослих громадян 2000 грн, для дітей — 3000 грн і для маломобільних громадян, хто має статус людини з інвалідністю, теж 3000 грн.

Читати також: Чому не всі переселенці Харківщини вчасно отримують виплати: пояснення департаменту

Також прийнято програму "Прихисток". Ті громадяни, які прихистили в себе внутрішньо переміщених осіб, то їм держава сплачує у вигляді відшкодування комунальних послуг 950 грн.

Як податися на програму "Прихисток"

У громаді звертаєтесь до управління соціального захисту населення, називаєте, хто у вас проживає, і громада включає вас для компенсації за рахунок субвенції, яка надається області, а потім розподіляється по громадах.

Усі, хто прихистив громадян, усі отримують цю допомогу. Єдине, там є певні затримки десь на місяць, по-моєму, чи трошки більше, але це не суттєво, основне, що кошти ці громадяни отримують.

Види іншої матеріальної допомоги

Одна із найвідоміших — програма для деокупованих територій, ініціатором і донором якої є "Червоний Хрест України". Також:

  • Міжнародна організація з міграції (IOM Ukraine);
  • Всесвітня продовольча програма.

Це ті, що засвідчені в Харківській області та в Україні. Це виплати для деокупованих територій, тобто ті громадяни, які перебували в окупації й були звільнені. Там передбачені виплати "Червоним хрестом", передбачені виплати Міжнародної організації з міграції.

Всесвітня продовольча програма вибрала для себе категорію сімей, де родиною опікується тільки один із батьків, тобто родина не має або тата, або мами.

Читайте також: Як отримати грошову допомогу від ООН у Харкові: покрокова інструкція

Інші донори працюють активно сьогодні в Харківській області: є програми і для родин, які мають дітей до одного року, є програми для людей похилого віку. Загалом багато програм.

Ці організації працюють індивідуально з громадянами: громаді дається номер телефону, люди звертаються за цим номером, де з ними вже працюють, оформляють на них документи і виплати
Юрій Шпарагадиректор облдепартаменту соціального захисту населення

В одному випадку виплати можуть бути через банківську установу, в іншому випадку можуть виплати видаватися прямо самим донором. Таких організацій в Харківській області працює безліч, тому тим громадянам, які отримують таку інформацію щодо можливості отримати допомогу від донорів, я б рекомендував скористатися цією допомогою.

Що відомо

  • Агентство ООН у справах біженців відновило реєстрацію на отримання грошової допомоги для переселенців і людей, які постраждали від війни. Сума допомоги становить 2220 грн на кожного члена родини на місяць та покриває тримісячний період.

Читайте також

"Людей, які в'їжджають на Харківщину більше, ніж тих, хто виїздить", — директор департаменту соцзахисту

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Вибір редакції

На початок