Жителі Харківщини можуть отримати матеріальну допомогу як від держави, так і від благодійних фондів, громадських організацій та закордонних партнерів.
Які програми існують та як можна отримати допомогу? Про це в ефірі Українського Радіо Харків розповів директор обласного Департаменту соціального захисту населення Юрій Шпарага.
Види допомоги від держави для переселенців
Якщо до 24 лютого 2022 року переселенців в Харківській області було близько 120 тис., то сьогодні їх майже 400 тис. Найбільша кількість ВПО — у Харкові.
Було прийнято рішення щодо компенсації виплати на проживання для ВПО, яка становить для дорослих громадян 2000 грн, для дітей — 3000 грн і для маломобільних громадян, хто має статус людини з інвалідністю, теж 3000 грн.
Читати також: Чому не всі переселенці Харківщини вчасно отримують виплати: пояснення департаменту
Також прийнято програму "Прихисток". Ті громадяни, які прихистили в себе внутрішньо переміщених осіб, то їм держава сплачує у вигляді відшкодування комунальних послуг 950 грн.
Як податися на програму "Прихисток"
У громаді звертаєтесь до управління соціального захисту населення, називаєте, хто у вас проживає, і громада включає вас для компенсації за рахунок субвенції, яка надається області, а потім розподіляється по громадах.
Усі, хто прихистив громадян, усі отримують цю допомогу. Єдине, там є певні затримки десь на місяць, по-моєму, чи трошки більше, але це не суттєво, основне, що кошти ці громадяни отримують.
Види іншої матеріальної допомоги
Одна із найвідоміших — програма для деокупованих територій, ініціатором і донором якої є "Червоний Хрест України". Також:
- Міжнародна організація з міграції (IOM Ukraine);
- Всесвітня продовольча програма.
Це ті, що засвідчені в Харківській області та в Україні. Це виплати для деокупованих територій, тобто ті громадяни, які перебували в окупації й були звільнені. Там передбачені виплати "Червоним хрестом", передбачені виплати Міжнародної організації з міграції.
Всесвітня продовольча програма вибрала для себе категорію сімей, де родиною опікується тільки один із батьків, тобто родина не має або тата, або мами.
Читайте також: Як отримати грошову допомогу від ООН у Харкові: покрокова інструкція
Інші донори працюють активно сьогодні в Харківській області: є програми і для родин, які мають дітей до одного року, є програми для людей похилого віку. Загалом багато програм.
В одному випадку виплати можуть бути через банківську установу, в іншому випадку можуть виплати видаватися прямо самим донором. Таких організацій в Харківській області працює безліч, тому тим громадянам, які отримують таку інформацію щодо можливості отримати допомогу від донорів, я б рекомендував скористатися цією допомогою.
Що відомо
- Агентство ООН у справах біженців відновило реєстрацію на отримання грошової допомоги для переселенців і людей, які постраждали від війни. Сума допомоги становить 2220 грн на кожного члена родини на місяць та покриває тримісячний період.
Читайте також
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube