У Хмельницькій громаді стартує онлайн запис до школи

У Хмельницькій громаді стартує онлайн запис до школи

У Хмельницькій громаді стартує онлайн запис до школи
Фото: Суспільне Хмельницький

З 17 квітня у Хмельницькій громаді запрацює портал "Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти". Про це Суспільному розповіла виконувачка обов’язків директора департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Ольга Кшановська. За її словами, така форма подачі документів дозволить аналізувати поточний стан реєстрації до навчальних закладів громади, дасть можливість батькам отримати результати зарахування та інформацію щодо подальших дій електронною поштою. Як розповіла Ольга Кшановська, цьогоріч у 47 навчальних закладах громади очікують чотири тисячі першокласників, приблизно стільки ж, як торік.

Як подати документи та до якого числа триватиме реєстрація заяв — з'ясовувала команда Суспільного.

Хмельничанин Олександр розповідає, що цьогоріч записуватиме сина до першого класу: "Нещодавно в новинах дізнався, що є така можливість записати дитину до школи онлайн. Мені подобається така ініціатива, тому що так ми записували в садочок і дуже зручно, тому що ти не знаєш куди йти, що робити, а так під'єднався онлайн й зареєструвався. Просто на сайті читаєш, що від тебе потрібно, що зробити. Будемо користуватись, пробувати".

З 17 квітня у Хмельницькій громаді запрацює портал "Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти", каже виконувачка обов’язків директора департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Ольга Кшановська.

"Цьогоріч ми вирішили зробити єдину платформу, єдиний портал, це є портал державного рівня. В умовах воєнного стану батьки часто звертаються й говорять про те, що знаходяться або закордоном, або немає можливості підійти в заклад, написати заяву. Спочатку батьки мають подати все це в електронному форматі, далі з ними індивідуально зв’язується адміністрація або представник від закладу і запрошує в індивідуальному порядку підтвердити ті всі документи, які були прикріплені електронно, підтвердити паперовим варіантом", — розповіла Ольга Кшановська.

У Хмельницькій громаді запрацює портал "Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти".
У Хмельницькій громаді запрацює портал "Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти". Фото: Суспільне Хмельницький

Нині портал "Електронної реєстрації" працює у тестовому режимі. Зареєструвати дитину онлайн до першого класу можна до 31 травня, розповідає головна спеціалістка департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Наталя Крук.

"Електронна реєстрація в порталі — не гарантує зарахування дитини до першого класу. Після реєстрації в цьому порталі батьки обов’язково, до 31 травня, мають звернутися до закладів освіти з оригіналами документів, для підтвердження зарахування своєї дитини", — пояснила Наталя Крук.

За словами Ольги Кшановської, запровадження електронної реєстрації першокласників дозволить уникнути скупчень батьків у навчальних закладах, дасть змогу подати заяву тим, хто за кордоном, але планує повертатися до України.

"Ми зазвичай бачили кількість заяв, коли нам надавали інформацію вже безпосередньо від адміністрації закладу, зараз ми будемо бачити це постійно. Тут ми можемо швидко зорганізуватися і переспрямувати наших внутрішньо переміщених осіб. Тому що ми будемо бачити чи перекриває повністю територію обслуговування заклад освіти, чи у них є ще вільні місця, наприклад, по території", — розповіла Ольга Кшановська.

У НВО №5 імені Сергія Єфремова з 2020 року практикують онлайн реєстрацію до закладу.
У НВО №5 імені Сергія Єфремова з 2020 року практикують онлайн реєстрацію до закладу. Фото: Ілюстративне, Суспільне Хмельницький

Першочергово до навчальних закладів зараховуватимуть дітей, які проживають на території обслуговування закладу, каже Наталя Крук: "Першого червня видається наказ про зарахування дітей по території обслуговування, а лише після першого червня й до 15 червня заклади освіти будуть приймати на вільні місця".

У НВО №5 імені Сергія Єфремова цьогоріч планують набрати чотири перших класи. З 2020 року тут практикують онлайн реєстрацію до закладу, розповідає його директор Андрій Яківчук.

"Раніше у нас була звичайна гул-форма, котру заповнювали батьки заздалегідь ще до початку подачі документів. Це досить зручно і те, що це запроваджено на рівні міста — це теж полегшує роботу прийому документів і робить її більш комфортною", — каже Андрій Яківчук.

За словами Наталі Крук, посилання на портал з електронною реєстрацією до закладів освіти та інструкцію для батьків можна знайти на сайтах шкіл Хмельницької громади та сторінці департаменту освіти та науки.

В розділі підтримка можна знайти посилання на інструкцію для батьків.
В розділі підтримка можна знайти посилання на інструкцію для батьків. Фото: Суспільне Хмельницький

"В розділі підтримка, ви можете побачити посилання на інструкцію для батьків — саме процедура, як зареєструватися на цьому електронному порталі. Там чітко розписаний кожен крок, що потрібно робити. Як департамент освіти, ми можемо бачити інформацію в розрізі закладів освіти. Ми бачимо перелік всіх закладів освіти громади, і бачимо, що є заяви до закладів освіти", — говорить Наталя Крук.

Хто не має можливості зареєструвати дитину до першого класу онлайн, може написати заяву у закладі загальної середньої освіти.

Авторка: Наталя Сідова.

Читайте також

  • У Хмельницькому запрацював простір для дошкільнят
  • Старий ліцей — знесли, новий — не збудували. Як навчають дітей в одній з громад Хмельниччини

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок