Прикордонника чернігівського загону засудили до 7 років позбавлення волі за крадіжку благодійної допомоги

Прикордонника чернігівського загону засудили до 7 років позбавлення волі за крадіжку благодійної допомоги

Прикордонника чернігівського загону засудили до 7 років позбавлення волі за крадіжку благодійної допомоги
ФОТО: gettyimages (Фото ілюстративне)

Чернігівський апеляційний суд засудив офіцера групи з міжнародного співробітництва та прикордонно-представницької роботи 105-го прикордонного загону імені князя Володимира Великого до семи років позбавлення волі та позбавив його військового звання майора. Про це йдеться у вироку суду.

За даними справи, у серпні 2022 року до спортивної зали тимчасової адмінбудівлі доставили благодійну допомогу. Офіцер за допомогою викрутки відкрутив одне з вушок на якому тримався навісний замок вхідних дверей та викрав звідти: 10 флісових ковдр, 12 дитячих ковдр, три ковдри, 11 зимових шапок, п'ять надувних матраців, 48 пар шкарпеток та 41 пару кросівок.

Загалом офіцер викрав військового майна на суму 238 600 гривень, яке він перемістив спочатку до свого службового кабінету, а потім частину з цього вивіз з території адмінбудівлі на авто та намагався відправити ці речі через одне з поштових відділень Чернігова.

В апеляційній скарзі прокурор просив скасувати вирок суду першої інстанції через неправильне застосування закону про кримінальну відповідальність та призначити прикордоннику покарання у виді 10 років позбавлення волі на підставі ст. 54 КК України позбавити військового звання майор.

Він мотивував це тим, що застосовуючи положення ст. 69 КК України, суд не навів жодного обґрунтування, які саме обставини та яким чином вони істотно знижують чи мають знизити ступінь тяжкості вчиненого злочину. На думку прокурора, вказане свідчило, що ані щире каяття, ані активне сприяння розкриттю злочину жодним чином не можуть бути тими обставинами, які істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, та, відповідно, не можуть бути підставою для застосування ст. 69 КК України при призначенні покарання.

У результаті колегія суддів скасувала вирок Новозаводського районного суду Чернігова в частині призначеного покарання. Натомість призначили покарання у виді семи років позбавлення волі за ч. 4 ст. 410 КК України, із застосуванням положень ст. 69 КК України та позбавленням військового звання майора.

Читайте також

Били тримачем для лопати та хотіли підпалити: у Чернігові судять двох росіян за скоєні воєнні злочини у селі Слобода

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Вибір редакції

На початок