"Два тижні були пеклом". Ольга Харлан - про бойкот і змагання на тлі повернення російських та білоруських фехтувальників

"Два тижні були пеклом". Ольга Харлан - про бойкот і змагання на тлі повернення російських та білоруських фехтувальників

Ексклюзивно
"Два тижні були пеклом". Ольга Харлан - про бойкот і змагання на тлі повернення російських та білоруських фехтувальників
Ольга Харлан. Фото: FIE

Ексклюзивний коментар фехтувальниці для Суспільне Спорт.

Олімпійська чемпіонка Ольга Харлан взяла участь у командному Кубку світу з фехтування. На турніру в бельгійському Сінт-Нікласі Україна стала третьою та здобула на цьому рівні першу нагороду з 2019 року.

Змагання у Бельгії Ольга Харлан проводила на тлі перших медалей за кілька років на рівні Гран-прі та Кубка світу. А також після рішення Міжнародної федерації фехтування (FIE) про допуск атлетів з Росії та Білорусі до турнірів з "умовами нейтральності та індивідуальним допуском".

Рішення FIE викликало реакцію зі сторони національних федерацій фехтування. Німеччина раніше відмовилась проводити Кубка світу з фехтування через участь росіян та білорусів, а Фінляндія повідомила про аналогічний крок у понеділок, 20 березня.

У ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт Ольга Харлан назвала допуск росіян та білорусів "цинічним рішенням". Після завершення змагань у Сінт-Нікласі спортсменка розповіла, що "вихідні вийшли емоційними", адже через допуск російський та білоруських фехтувальників "стан був подавлений".

  • Про вплив рішення FIE та підтримку інших фехтувальників

"Вихідні вийшли дуже емоційними, бо після цього рішення ми не знаємо, як реагувати... Подавлений стан був. Всі підходили, співчували, казали, що вони з нами. В перший день я не фехтувала, дуже багато розмовляла про цю ситуацію, як переживаю це. Ці два тижні були пеклом для мене, я хотіла нормально підготуватися до цих змагань, останніх перед відбором на Олімпіаду. І коли це рішення прийняли, воно сильно підкосило мене морально. тому до цих змагань я не була готова морально. І мій особистий результат вийшов не такий, як хотілося. Ми налаштовувались на командні змагання, хотіли попасти у топ-8. Знали, що буде важко, бо там команда Франції, перший номер рейтингу. Ми розмовляли з дівчатами, я казала погані слова, не можу повторити їх зараз. Але я сказала, що ми можемо їх перемогти. Це спрацювало, і сподобалося, що коли фехтували проти Франції, то боролися. програвали усю зустріч, але не здавалися".

  • Про матчі на командному Кубку світу

"З угорками ми дуже впевнено почали, хоч були втомлені дуже сильно. Один-одного благали вже, що будь-ласка, треба, допрацюй. І ми таки народили цей бій. Раді цьому результату. Не хочеться, щоб це був останній результат, щоб це залишалося хочеться. Якісь надії є, що ми можемо це зробити до Олімпіади. І якщо ми перемагали то-команди, і програли два удари Італії, то ми можемо, і найголовніше знати про це".

  • Про бойкот турнірів за участі росіян та білорусів

"Дуже хотілося щось вже показати, і це були останні змагання, на яких ми можемо себе вільно відчувати. Бо ми не знаємо, що буде далі, не знаємо, чи будемо їздити на змагання, чи ні. Якщо хтось думає, що на нас це ніяк не впливає, це неправда. Можу сказати особисто про себе, на мене це дуже сильно впливає. Дуже багато країн проти такого рішення [повернути росіян], провідних країн у світі фехтування. І якщо вони будуть нас підтримувати у нашому рішенні бойкотувати, не фехтувати проти них, то це буде. А якщо ні- буде важче в 10 разів із цим боротися".

Після інтерв'ю Ольги Харлан президія федерації фехтування України оголосила про бойкот міжнародних турнірів, у яких братимуть участь спортсмени з Росії та Білорусі.

Читайте також: Українські фехтувальники бойкотуватимуть турніри за участі спортсменів з Росії та Білорусі

Ольга Харлан: що відомо

  • Харлан - учасниця чотирьох Олімпійських ігор: у 2008, 2012, 2016 та 2021 роках. На її рахунку чотири нагороди на Олімпіадах - "золото" та "срібло" у командному турнірі в 2008 та 2016 роках, а також дві "бронзи" в особистому (2012, 2016 роки).
  • На рахунку Харлан - шість титулів чемпіонки світу (чотири "золота" в індивідуальній першості, два - в командній). Загалом має 15 медалей чемпіонатів світу.
  • Ольга Харлан шість разів перемагала на чемпіонатах Європи в індивідуальних змаганнях і двічі - в командних.
На початок