Рада дозволила отримувати офіцерське звання без військової освіти

Рада дозволила отримувати офіцерське звання без військової освіти

Верховна Рада
Верховна рада. Фото: УНІАН

Верховна рада ухвалила закон № 8339, який на час воєнного стану дозволяє військовослужбовцям без спеціальної вищої освіти отримувати офіцерські звання.

Зміни до статті 20 закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо комплектування Збройних сил України посадовими особами офіцерського складу на особливий період підтримали 283 нардепи.

Раніше для отримання первинного офіцерського звання необхідно було вивчитись у військовому закладі вищої освіти або військовому навчальному підрозділі вишу.

Тепер закон дозволяє під час воєнного стану призначати осіб сержантського і старшинського складу без вищої освіти, але які мають досвід бойових дій не менше пів року, на молодші офіцерські посади з присвоєнням офіцерського звання. Особа, яка претендує на офіцерське звання не повинна мати непогашених дисциплінарних стягнень.

Крім того, закон на час дії воєнного стану дозволяє приймати на військову службу офіцерів від 20 до 40 років (раніше було до 30 років).

Раніше Верховна рада затвердила порядок проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства у Збройних силах України та інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях.

Читайте також

У лавах ЗСУ Україну захищають бійці з 55 країн світу — речник Інтернаціонального легіону

Як іноземцям доєднатися до оборони України. Пояснює Офіс президента

Дивіться також: Військові іноземного легіону — хто вони. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

На початок