Візит Сі Цзіньпіна до Москви забезпечує "дипломатичне прикриття" російським злочинам — Блінкен

Візит Сі Цзіньпіна до Москви забезпечує "дипломатичне прикриття" російським злочинам — Блінкен

Ентоні Блінкен
Держсекретар США Ентоні Блінкен. Фото: Associated Press

Візит лідера Китаю Сі Цзіньпіна з президентом Росії Володимиром Путіним до Москви свідчить про намір КНР забезпечити "дипломатичне прикриття" імовірних звірств Росії в Україні. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен, передає CNN.

"Те, що президент Сі їде до Росії через кілька днів після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна, свідчить про те, що Китай не відчуває відповідальності притягнути Кремль до відповідальності за звірства, скоєні в Україні, і замість того, щоб навіть засудити їх, він радше надасть дипломатичне прикриття для того, щоб Росія продовжувала вчиняти ті самі злочини", — сказав він.

Читайте також: Ордер на арешт Путіна виданий довічно — прокурор МКС

Водночас Блінкен сказав, що деякі "елементи" мирної пропозиції Китаю щодо війни відповідають зусиллям, які підтримають США.

"Пропозиція Китаю містить елементи, які ми давно підтримуємо, включаючи забезпечення ядерної безпеки, вирішення гуманітарної кризи, захист цивільних осіб і, справді, перший елемент закликає до підтримки суверенітету, незалежності та територіальної цілісності всіх країн", — сказав держсекретар.

Однак він наголосив, що будь-які заклики до припинення вогню, "які не включають виведення російських військ з території України, фактично означатимуть підтримку ратифікації російського завоювання", оскільки це "дозволить Путіну відпочити та переналаштувати свої війська, а потім відновити війну у вигідніший для Росії час".

Що відомо про візит Сі Цзіньпіна до Москви

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.

Це перший візит закордонного лідера до Володимира Путіна після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Росії, який є підозрюваним у незаконному примусовому переміщенні українських дітей.

Раніше Міністерство закордонних справ Китаю закликало Міжнародний кримінальний суд зайняти "справедливу позицію", коментуючи ордер на арешт Путіна.

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Китайська влада обережно коментує війну: з одного боку, вони не підтримали Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стали виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав влади України і РФ до мирного врегулювання конфлікту.

На річницю вторгнення РФ в Україну 24 лютого у Китаї оприлюднили "мирний план" щодо війни в Україні. КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від “менталітету холодної війни”, припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів. Також там виступили за припинення "односторонніх санкцій". Всього до китайського мирного плану увійшли 12 пунктів.

25 лютого CNN із посиланням на джерела, пов’язані з американською розвідкою повідомив, що Китай розглядає можливість відправлення зброї до Росії для використання у війні проти України.

Читайте також

Перший крок до Гааги. Головні питання про ордер на арешт Путіна і чому це — справді історичне рішення

Міжнародний кримінальний суд проситиме більше грошей на розслідування воєнних злочинів в Україні — The Guardian

Вибір редакції

На початок