Немає укриття. Учні кропивницької школи навчаються в сусідній

Немає укриття. Учні кропивницької школи навчаються в сусідній

Немає укриття. Учні кропивницької школи навчаються в сусідній
Ліворуч – клас школи №37, праворуч – клас школи №10. Колаж: Суспільне Кропивницький

Не у своїй, а в сусідній школі навчаються учні початкової школи №37 в селищі Нове, що у Кропивницькому. Причина – відсутність укриття. Таких шкіл у Кропивницькому три, сказала Суспільному начальниця управління освіти Лариса Костенко. Вона отримала звернення від батьків учнів школи №37, які просять організувати навчання дітей саме в ній. Суспільне дізнавалось, чи можливо це.

Початкова школа №37 у селищі Нове підпорядкована Кропивницькій міській раді. Вона – одна з трьох у місті, що не мають власного укриття. У своїх класах не навчаються 300 дітей. Батьки – за уроки в школі, розповіла виконувачка обов’язків директора школи Тетяна Дадонова. Та облаштувати укриття в школі, пояснила, немає де: "У нас відсутній підвал, цокольне приміщення".

Зі слів керівниці школи, щоб учні навчалися очно, водять їх в сусідню школу. За її підрахунками, це за 140 метрів: "За ініціативи управління освіти, згідно їхнього наказу, ми облаштували собі укриття в будівлі школи №10. Вона тут поряд. Рекомендовано, щоб до укриття було до 100 метрів".

Немає укриття. Учні кропивницької школи навчаються в сусідній
Тетяна Дадонова в одному з класів школи №37. Фото: Суспільне Кропивницький

У школі №10 є два укриття. Одне – для учнів та вчителів школи №37, розраховане на 120 учнів, показала виконувачка обов’язків директора школи №10 Катерина Демешко: "Для десятої школи облаштували тимчасове укриття, в якому можуть одночасно перебувати 250 людей".

Немає укриття. Учні кропивницької школи навчаються в сусідній
Укриття у школі №10. Фото: Суспільне Кропивницький

Для учнів 37-ї школи в десятій виділили чотири класи. Щоб усі одночасно ходили на уроки, приміщень недостатньо, розповіла мама другокласниці Ольга Подолич. З її слів, три уроки її дитина вчиться у школі, решту – вдома дистанційно: "Хочемо, щоб нашим дітям надали можливість навчатися хоча б чотири уроки в день. Вони не опрацьовують всю програму. Також ми пропонуємо, щоб відновили роботу 37-ї школи. Від школи до сховища – 153 метри, а за рекомендаціями служби з надзвичайних ситуацій – 100 метрів. Але ж є закон, згідно з яким від освітнього закладу до укриття має бути 500 метрів".

Немає укриття. Учні кропивницької школи навчаються в сусідній
Один з класів школи №10, виділених для учнів школи №37. Фото: Суспільне Кропивницький

Жінка готова забирати доньку зі школи у разі повітряної тривоги: "Якщо зараз тривога звучить – це літак у Білорусі. Ми знаємо, що це півтори-дві години – вже уроків у нас не буде. Одразу йдемо і забираємо дітей, увесь клас".

Нині після трьох уроків у школі діти мають годину, щоб доїхати додому і підготуватися до четвертого уроку онлайн. Мама школярки Юлія Тонких – за те, щоб усі 4-5 уроків відбувалися в школі: "Я розумію, що в країні війна. Та в області у нас немає бойових дій, і ми хотіли б повернулися в 37-му школу, або щоб зробили усі уроки за розкладом в школі".

Про можливість відновити навчання у школі №37

Відповідальність за безпеку дітей, коли вони в школі, несе її керівник, пояснив начальник обласного управління з питань цивільного захисту Володимир Слінченко: "Державні будівельні норми щодо захисних споруд цивільного захисту визначають, що безпечна відстань до укриттів – до 500 метрів. Крім того, є лист ДСНС від червня 2022 року, в якому прописана рекомендація, щоб відстань до укриття була не більше 100 метрів. Якщо укриття немає, школа не має права працювати. Якщо керівник школи вирішує, що достатньо 300-400 метрів до укриття, і він забезпечує безпеку – він має на це право".

Начальниця міського управління освіти Лариса Костенко розповіла, що отримала звернення від десятьох батьків учнів щодо організації навчання в школі №37: "Мають ходити в укриття в 10-ту школу. Бо є певні вимоги, які не дозволяють у воєнний час використовувати норму про 500 метрів до укриття. На час війни діє норма про 100 метрів до укриття".

Зі слів Лариси Костенко, повернутись у 37-му школу учні зможуть після закінчення війни.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок