Україна планує побудувати на ГЕС найбільший у Європі накопичувач електроенергії

Україна планує побудувати на ГЕС найбільший у Європі накопичувач електроенергії

енергетика
Енергетика. Ілюстративне фото: Getty Images

У 2024 році в Україні планують розпочати реалізацію проєкту з будівництва системи накопичування електроенергії "energy storage", а також сонячних електростанцій на українських гідроелектростанціях. Про це повідомив гендиректор "Укргідроенерго" Ігор Сирота, передає DW.

"Плануємо побудувати найбільший у Європі "energy storage". Зважаючи на безпекові питання, він вже буде захищений і для цього ми корегуємо проєкт. Бо ж після російських ракетних обстрілів ми розуміємо: все, що було на поверхні, тепер має бути під землею", — зазначив він.

Сирота пояснив, що проєкт передбачає встановлення систем накопичення електроенергії об'ємом 212 МВт для розширення можливостей "Укргідроенерго" щодо надання допоміжних послуг з регулювання та відновлення частоти, а також сонячних станцій об'ємом 63,9 МВт як додаткового джерела власних потреб ГЕС і для зарядження систем накопичення електроенергії.

Це своєрідний промисловий акумулятор, де можна буде накопичувати енергію, коли її багато, та використовувати її в періоди дефіциту. Також "energy storage" дасть можливість вирівнювати баланси зеленої генерації під час погодних коливань.

За словами директора "Укргідроенерго", компанія узгодила зі Світовим банком план реалізації проєкту і до кінця 2023 року буде завершена розробка техніко-економічного обґрунтування, проєктне рішення будівництва накопичувача та будуть проведені необхідні закупівлі.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядали три сценарії блекауту і закликали українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

З 16 січня 2023-го українці можуть обміняти старі електричні лампи розжарювання на енергоощадні LED-лампи, вони на 88% більш енергоефективні. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься коштом ЄС. Заявку можна подати через "Дію", після чого — отримати п'ять нових ламп у найближчому відділені "Укрпошти".

Читайте також

Путін приїхав до окупованого Маріуполя, на Чернігівщині на полігоні загинули четверо військових. 390 день війни. Онлайн

Виробництва електроенергії достатньо для покриття споживання. Але є обмеження — "Укренерго"

На початок