У Києві прощалися з оператором Суспільного Олексієм Ольховиком, який загинув на фронті

У Києві прощалися з оператором Суспільного Олексієм Ольховиком, який загинув на фронті

Доповнено
У Києві прощалися з оператором Суспільного Олексієм Ольховиком, який загинув на фронті
Фото: Влада Прізова/Суспільне

У Києві у понеділок, 20 березня, попрощалися з оператором "Суспільної студії" Олексієм Ольховиком — військовим із позивним "Фокус", який загинув на війні.

На поминальну службу у Вознесенській церкві прийшли родичі, друзі, знайомі та бойові побратими телеоператора.

Про день загибелі бойового побратима кореспондентці Суспільного розповів командир 2-го стрілецького взводу 205-го батальйону Володимир з позивним "Механік". "Дуже важко втрачати таких людей. Там були такі умови, що не було, де сховатися, усі осколки пішли у нього", — сказав він.

За словами командира, Олексій був людиною цивільною, тому на фронті багато від нього він не очікував. Думка змінилась уже після першого бою. "Під час другої каденції служби в Бахмуті я зрозумів, що він не лише хороший воїн, а ще й хороший друг", — зазначив військовий Володимир.

У Києві прощалися з оператором Суспільного Олексієм Ольховиком, який загинув на фронті
У Києві прощалися з оператором Суспільного Олексієм Ольховиком, який загинув на фронті. Фото: Влада Прізова/Суспільне

Колега телеоператора Анастасія Жук згадує спільну роботу. За її словами, Льоша був саме таким, якому можна було "довірити кадр". До роботи ставився творчо, як до мистецтва.

Колега розповідає, що до війни разом з Олексієм мали плани зняти художній короткометражний фільм, писали сценарій. Коли вона дізналася про наміри друга піти на війну, зауважила, що він не військовий. Він відповів: "Ніхто з нас не військовий".

"Усі імена, всі сюжетні лінії, які будуть у першому циклі цього фільму, будуть саме його думки, його творчість і відображення самого Олексія", — зазначила Анастасія Жук.

У Києві прощалися з оператором Суспільного, який загинув на фронті
Фото: Влада Прізова/Суспільне

"Ми втрачаємо на цій війні чудових людей. Невимовно боляче. З Олексієм ми працювали не один рік, запускали прямоефірний марафон "На карантині" з початку пандемії, потім проєкти "Суспільна студія" і "Прозоро", робили трансляції до визначних дат та спецефіри. У нас був дружній колектив, багато різноманітних і цікавих зйомок, плани на майбутнє. Олексій був професійною, світлою людиною з почуттям гумору, чудовим оператором і колегою, якого нам всім не вистачатиме. Спочивай з миром, воїне! Світла памʼять Герою! Щирі співчуття рідним та близьким. Дякуємо за захист України! Ти завжди будеш у наших серцях!.." — розповіла про колегу виконавча продюсерка ТО прямоефірних проєктів та трансляцій Наталія Загуменна.

У Києві прощалися з оператором Суспільного, який загинув на фронті
Прощання з загиблим на війні оператором Суспільного і військовим Олексієм Ольховиком. Фото: Влада Прізова/Суспільне

Олексій Ольховик займався всіма великими проєктами мовника, серед яких "Суспільна студія" на Першому, міжплатформовий марафон "На карантині" тощо. Їздив із колегами у відрядження висвітлювати військову тему в зону ООС.

"Олексій для частини наших молодих журналістів був першим оператором, який надихав своєю підтримкою і відданістю справі. Ловив найкращі ракурси, допомагав та робив атмосферу на зйомках невимушеною. Журналісти були впевнені в результаті, коли їм на зйомки ставили Льошу. З Олексієм пов’язано багато смішних історій і жартів, які набули сумного тону після його втрати", — згадує Євгенія Опекунова, друга редакторка ТО прямоефірних проєктів та трансляцій.

У Києві прощалися з оператором Суспільного, який загинув на фронті
Олексій Ольховик під час зйомок. Фото: Суспільне

26 лютого 2022 року Олексій Ольховик вступив до лав Збройних сил України. Він долучився до однієї з бригад столичної тероборони, згодом його відправили на фронт на Донеччину. У вересні 2022 року Ольховик дістав мінно-вибухове поранення і близько місяця лікувався, а після одужання знову повернувся на фронт — до міста Бахмут.

Олексій Ольховик загинув 13 березня в місті Бахмут в бою з російськими окупантами. У нього залишилася дружина та донька Єва, якій менше ніж рік.

Читайте також

Загинув торік під Ізюмом: у Києві прощаються із біологом та військовим Біжаном Шароповим

Ляшко: "Українці постарішали за цей рік"

Неспроможність сил РФ захопити Бахмут та нова тактика. Хроніка боїв та ситуація у місті на 20 березня

На початок