Енергоатом уклав договір про продаж урану, що видобувають на Кіровоградщині, в Канаду

Енергоатом уклав договір про продаж урану, що видобувають на Кіровоградщині, в Канаду

Енергоатом уклав договір про продаж урану, що видобувають на Кіровоградщині, в Канаду
Фото: Схід ГЗК

Державне підприємство "НАЕК "Енергоатом" уклало договір про продаж усього урану, який видобувають на державному підприємстві "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" канадській компанії CAMECO. Про це розповів керівник комбінату Ігор Бугайов.

"Східний гірничо-збагачувальний комбінат" – єдине в Україні підприємство, яке забезпечує видобуток уранової руди. До його складу входять чотири шахти, три з яких розташовані на території Кіровоградської області – Новокостянтинівська, Інгульська та Смолінська. Остання нині законсервована.

Також компанія CAMECO в рамках угоди очищатиме уран від домішок для подальшого збагачення (цей процес називають конверсією). Конверсія необхідна для того, щоб порода надалі стала паливом для атомних електростанцій. Раніше це робили в Росії, розповів керівник комбінату Ігор Бугайов.

Керівник "Енергоатому" Петро Котін сказав під час підписання договору, з моменту повномасштабного вторгнення Росії компанія розірвала всі договори на постачання ядерного палива з Російської Федерації: "Посилення співробітництва з CAMECO є надзвичайно важливим для досягнення енергетичної незалежності України".

Що відомо

Договір підписали 19 березня у Лондоні між президентом "Енергоатому" Петром Котіним та президентом компанії CAMECO Тімом Гітцелем. Під час підписання документів Тім Гітцель зазначив, що вся Канада та CAMECO захоплюються сміливістю України і завжди підтримуватимуть нашу державу.

CAMECO є одним із найбільших у світі виробників природного урану та надавачем послуг з його збагачення. За підсумками 2021 року частка компанії в загальносвітовому виробництві урану становила 9%.

Відповідно до ще однієї підписаної угоди 19 березня 2023 року CAMECO впродовж 2024–2035 років на 100% задовольнятиме потреби "Енергоатома", постачаючи уран та послуги з його конверсії для реакторів Рівненської, Хмельницької й Південноукраїнської АЕС. Відповідну можливість передбачили і для Запорізької атомної електростанції після її повної деокупації.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок