Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки і інновацій майже одноголосно підтримав відставку міністра освіти Сергія Шкарлета. Про це у Facebook повідомила секретарка комітету, нардепка фракції "Голос" Наталія Піпа.
Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що фракція партії "Слуга народу" обговорила звільнення Сергія Шкарлета з посади міністра освіти і науки України. Очікується, що його замінить вчитель, організатор освіти, директор Національного центру "Мала академія наук України", а також доброволець 95-ї бригади ДШВ Оксен Лісовий.
Пізніше голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія додав, що цю зміну в уряді розгляне Верховна Рада.
"Найближчим часом очікуємо посилення в уряді️ на посаду міністра освіти і науки України пропонується боєць ЗСУ, директор Малої академії наук Оксен Лісовий. Заслухали його на фракції, дуже прогресивний кандидат, чітко відчуває сучасні виклики в освіті, знає, що потрібно робити", — зазначив посадовець.
Він зауважив, що прихід у владу перших кандидатів із фронту — "дуже правильна тенденція".
Звинувачення у плагіаті
Сергій Шкарлет очолює міністерство з грудня 2020 року. Тоді, одразу після його призначення, четверо з шести заступників міністра освіти та державний секретар Міністерства освіти і науки пішли з посад, а ексочільниця МОН Ганна Новосад у Facebook звинуватила Шкарлета в плагіаті наукових робіт. Сам Шкарлет звинувачення заперечив.
Студенти по всій країні протестували проти призначення очільника МОН. Зокрема, 1 вересня 2020 року київські студенти влаштували акцію з вимогою відставки Шкарлета.
"Плагіат є плагіат, що під час війни, що під час мирного часу" — інтерв'ю з міністром освіти Шкарлетом
Комітет Верховної ради з питань освіти, науки та інновацій тоді не підтримав призначення Сергія Шкарлета на посаду міністра освіти.
У 2020 році і комітет з етики Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) підтвердив наявність плагіату в наукових роботах в. о. міністра освіти і науки Сергія Шкарлета.

"Ми розглядали шість його публікацій. (...) А в чотирьох були ознаки академічного плагіату і ми це ідентифікували", — сказав у коментарі Суспільному голова НАЗЯВО Сергій Квіт.
Але Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконними дії НАЗЯВО щодо встановлення плагіату.
"Як і обіцяв, у судовому порядку я захистив своє ім’я як науковця, який ніколи не займався плагіатом", – написав Шкарлет. На його думку, комітет з питань етики "перетворився на інструмент маніпуляцій".
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!