У Китаї прокоментували ордер МКС на арешт Путіна

У Китаї прокоментували ордер МКС на арешт Путіна

Володимир Путін (ліворуч), Сі Цзіньпін, виставка у Владивостоці, 11 вересня 2018 р
Володимир Путін (ліворуч), Сі Цзіньпін, виставка у Владивостоці, 11 вересня 2018 року. Фото: AP Photo/Kirill Kudryavtsev

Міністерство закордонних справ Китаю закликало Міжнародний кримінальний суд зайняти "справедливу позицію", коментуючи ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна. Про це пише індійська англомовна щоденна газета The Economic Times.

"Суд повинен дотримуватися об’єктивної та неупередженої позиції та поважати імунітет глав держав від юрисдикції згідно з міжнародним правом”, — заявив речник міністерства закордонних справ Ван Веньбінь на регулярному брифінгу.

Ван також закликав суд “уникати політизації та подвійних стандартів”, підкресливши, що “вирішення українського конфлікту залишається за “діалогом і переговорами”.

Видання нагадує, що Китай не підписав Римський статут — договір ООН, який регулює діяльність суду.

У понеділок, 20 березня, Сі прилетить до Москви, де проведе переговори з Путіним і підпише двосторонні документи, нагадує The Economic Times. У середу лідер КНР планує повернутися до Пекіна.

"Обидві сторони будуть реалізовувати справжню багатовекторність, просувати демократію в міжнародних відносинах, будувати багатополярний світ, покращувати глобальне управління і сприяти світовому розвитку і прогресу", — сказав Ван на брифінгу в понеділок.

Що відомо про візит лідера Китаю в Росію

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін на запрошення президента Володимира Путіна відвідає Росію 20-22 березня. Про це раніше повідомила пресслужба Кремля.

Зазначається, що Путін і Сі обговорять "актуальні питання" подальшого розвитку відносин всеосяжного партнерства, стратегічну взаємодію між Росією та Китаєм, а також "поглиблення російсько-китайської співпраці на міжнародній арені".

Крім того, лідери РФ та Китаю планують підписати низку двосторонніх документів.

Читайте також: Очільники МЗС України та Китаю провели телефонну розмову. Про що говорили

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Китайська влада обережно коментує війну: з одного боку, вони не підтримали Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стали виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав влади України і РФ до мирного врегулювання конфлікту.

На річницю вторгнення РФ в Україну 24 лютого у Китаї оприлюднили "мирний план" щодо війни в Україні. КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від “менталітету холодної війни”, припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів. Також там виступили за припинення "односторонніх санкцій". Всього до китайського мирного плану увійшли 12 пунктів.

Що відомо про рішення МКС про арешт Путіна і Львової-Бєлової

17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародні ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Вони є підозрюваними у незаконному примусовому переміщенні українських дітей.

"Сьогодні, 17 березня 2023 року, Друга палата досудового розгляду Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт двох персон у контексті ситуації в Україні: Володимира Володимировича Путіна та Марії Олексіївни Львової-Бєлової", — ідеться у повідомленні суду. Злочини були вчинені на окупованій території України щонайменше з 24 лютого 2022 року. Існують обґрунтовані підстави вважати, що Путін і Львова-Бєлова несуть за них індивідуальну кримінальну відповідальність, зазначили у МКС.

Що відомо про звернення України до МКС

У 2014 та 2015 роках Україна звернулася до МКС із запитами щодо розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людяності, вчинених на території України. У 2022-му році було ухвалено необхідні зміни до законодавства, які дозволили Офісу Прокурора МКС повноцінно здійснювати розслідування в Україні. Найближчим часом представництво офісу Прокурора МКС запрацює в Україні.

Прокурори Офісу Генпрокурора щодня працюють в тісному контакті з МКС щодо випадків насильницької депортації українських дітей, зазначають в Офісі Генпрокурора України. Забезпечують роботу представників МКС з потерпілими та свідками. Допомагають в отриманні всієї необхідної інформації. Для цього було підготовлено понад 30 запитів до органів державної влади та місцевого самоврядування.

До МКС було передано понад 40 томів матеріалів кримінального провадження. Зокрема, електронні докази, протоколи оглядів за методикою Берклі, протоколи з відео допитами свідків та потерпілих.

У межах кримінального провадження, розпочатого за фактом порушення законів і звичаїв війни (ст. 438 КК України), перевіряється інформація щодо примусової депортації 16 226 дітей. Досудове розслідування триває та здійснюється СБУ.

Читайте також

Путін: "Російсько-китайські відносини виходять на нові рубежі"

Китай вважає, що війна в Україні закінчиться цього літа

Китай не виключає постачання Росії зброї — CNN

На початок