Фернандо Алонсо поновили на подіумі другої гонки Формули-1. Стюарди відкликали штраф проти іспанця: що взагалі сталося

Фернандо Алонсо поновили на подіумі другої гонки Формули-1. Стюарди відкликали штраф проти іспанця: що взагалі сталося

Фернандо Алонсо поновили на подіумі другої гонки Формули-1. Стюарди відкликали штраф проти іспанця: що взагалі сталося
AP Photos

Фернандо зберіг третє місце на Гран-прі Саудівської Аравії.

Іспанський пілот команди "Астон Мартін" Фернандо Алонсо здобув свій 100-й подіум у кар'єрі в Формулі-1. Дворазовий чемпіон світу посів підсумкове третє місце на Гран-прі Саудівської Аравії в неділю, 19 березня.

Алонсо третім перетнув фінішну лінію, позаду лише двох болідів "Ред Булл". Фернандо вдалося фінішувати третім у другій гонці поспіль, попри необхідність відбути 5 секунд штрафу на пітлейні за "некоректне розташування на стартовій решітці".

За підсумками гонки стюардами було ухвалено рішення про запровадження нового штрафу для Алонсо, цього разу — в розмірі 10 секунд. Це посунуло пілота "Астон Мартін" на четверте підсумкове місце.

Читайте також: Переможний дубль "Ред Булл" та втрачений подіум Алонсо. Як пройшов Гран-прі Саудівської Аравії у Формулі-1

Та після апеляції британської команди Алонсо третє місце повернули. Організатори змагань вирішили скасувати 10-секундний штраф через нюанси трактування правил поводження в пітлейні.

Що сталося

За підсумками кваліфікації Алонсо мав розпочинати гонку з першого ряду. У відбіркових заїздах він показав другий найкращий час та поступився лише Серхіо Пересу з "Ред Булл".

Вже за підсумками прогрівочного кола Фернандо виставив болід в межах стартового боксу — як виявилося, з помилкою. Фото зі старту демонструють, що колеса боліда "Астон Мартін" виступають за лінію боксу, що й призвело до нарахування Алонсо його першого 5-секундного штрафу в гонці.

Покарання Фернандо мусив відбути у своєму боксі на пітлейні. Під час пітстопу механіки "Астон Мартін" не могли розпочати роботу з болідом упродовж п'яти секунд.

Коли Алонсо прибув до боксу для відбування штрафу та зміни гуми, один з механіків команди підлаштував під болід задній домкрат. Стюарди позначили цей контакт як порушення правил — робота з болідом, на їхню думку, розпочалася до того, як Фернандо повністю відбув свій штраф.

Спершу це вартувало Алонсо додаткових 10 секунд штрафу вже після фінішу. Та вже незабаром це рішення було скасовано.

Чому рішення про другий штраф Алонсо скасували

В "Астон Мартін" подали апеляцію на рішення стюардів. У команді аргументували: положення механіка з домкратом не порушувало правил "погодженого позиціонування" й не могло вважатися "роботою з болідом".

У підсумку, регулятори змагань з Міжнародної автомобільної федерації (FIA) погодилися з наведеними аргументами "Астон Мартін".

"Переглянувши нові докази, ми дійшли висновку про відсутність чіткого погодження сторонами того факту, що доторк домкрату до автомобіля можна вважати роботою над болідом. За цих умов ми вирішили переглянути своє рішення про накладання штрафу на болід під номером 14 і вчинили відповідним чином", — йдеться у заяві.

Як відреагували в "Астон Мартін"

Сам Алонсо, що встиг відсвяткувати третє місце на фінальному подіумі, визнав свою помилку на старті недільної гонки.

"Дуже радий нашому результату та другому подіуму. Ми продемонстрували, що можемо бути другою найшвидшою командою та мали хороший темп упродовж усієї гонки", — цитує Алонсо офіційний сайт гоночної серії.

"Це я припустився помилки з позиціонуванням на стартовій решітці. Але ми зуміли надолужити цей час. Перед вікендом ми не були впевнені, де закінчимо гонку, тому це хороші новини. Чекаю на наступний старт в Австралії".

Фернандо Алонсо в сезоні 2022/23: що відомо

  • Іспанець проводить перший сезон за "Астон Мартін". Ще минулого року Алонсо змагався на боліді команди "Альпін".
  • Після двох гонок сезону дворазовий чемпіон світу посідає третє місце в загальному заліку пілотів, позаду лише Макса Ферстаппена й Серхіо Переса з команди "Ред Булл".
  • Наступний гран-прі Формули-1 стартує в австралійському Мельбурні 31 березня.

Вибір редакції

На початок