На лівому березі Києва зафіксовували високий рівень забрудненого повітря

На лівому березі Києва зафіксовували високий рівень забрудненого повітря

Оновлено
На лівому березі Києва зафіксовували високий рівень забрудненого повітря
Дим у Києві, 17 квітня 2020 р. Фото: УНІАН

Станом на ранок 20 березня на лівому березі Києва зафіксовували високий рівень забрудненості повітря, на правому — середній. Про це повідомили в Київській держадміністрації.

"Ймовірною причиною тимчасового погіршення стану повітря є метеорологічні умови, які сприяють накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі повітря. До нормалізації ситуації рекомендується утриматися від провітрювання приміщень та фізичної активності на відкритому повітрі", — повідомили в КМДА.

У місті тепло, місцями туман, тому забруднювачі більше концентруються біля поверхні, до того ж слабкий вітер, повідомив Суспільному еколог Сергій Карлащук.

"У містах часто локальне забруднення сірководнем. Там програма, що рахує індекс якості повітря, рахує сумарний ефект забруднювачів повітря, хоча окремо вони в межах норми", — сказав еколог.

Станом на 14:00 20 березня якість повітря у Києві нормалізувалася. У місті спостерігається низький рівень забрудненості, повідомив згодом в управлінні екології та природних ресурсів КМДА.

Що відомо про моніторинг повітря у Києві

Згідно зі світовим рейтингом IQAir World Air Quality Report Київ увійшов до 30 столиць світу з найкращими показниками стану атмосферного повітря. Українська столиця посіла 26 місце, опинившись між Мадридом та Токіо.

У Києві діє мережа із 7 високоточних (референтних) та 46 індикативних пунктів спостережень за станом атмосферного повітря європейського зразка.

Пункти спостережень аналізують повітря за такими показниками як пил, діоксид сірки, оксид азоту, озон, сірководень, летючі органічні речовини. Дані з датчиків фіксуються щохвилини, зберігаються на сервері та виводяться у режимі реального часу на сайт asm.kyivcity.gov.ua та в додаток "Київ Цифровий".

Читайте також

Екологія Київщини постраждала на понад 47 млрд грн через вторгнення РФ

На початок