Іванофранківці здали 19 літрів крові за день

Іванофранківці здали 19 літрів крові за день

Іванофранківці здали 19 літрів крові за день
Суспільне Карпати

Прикарпатські донори здали 19 літрів крові. Такий результат проведеної в Івано-Франківську донорської акції "Твоя кров рятує життя – стань донором".

"Вони врятували понад 130 життів, бо одна максимально допустима доза крові у 450 мілілітрів рятує три життя, - повідомила в ефірі Суспільного лікарка-методистка Прикарпатського обласного центру служби крові Любов Грицишин. – Зібрану сьогодні кров спеціалісти розділяють на еритроцити і плазму, потім обстежують на вірусні гепатити, сифіліс і СНІД. Результати кожен донор отримує безкоштовно. Вони будуть вже у понеділок".

Іванофранківці здали 19 літрів крові за день
Іванофранківці здали 19 літрів крові за день. Суспільне Карпати

На COVID-19 кров не тестують, бо у Прикарпатському центрі служби крові не мають для цього тест-систем і необхідної апаратури, додала лікарка.

"Коронавірусна інфекція не передається через кров. Про це говорять вчені цілого світу. Однак, аби упередити поширення інфекції, ми у нашому центрі запровадили додаткові обстеження і розмови з людьми, які виявили бажання стати донорами", - сказала Любов Грицишин.

За її словами, охочим стати донорами обов’язково вимірюють температуру і дізнаються , чи були у них контакти з хворими на COVID-19.

Приблизно 50 жителів Івано-Франківська взяли участь в акції “Твоя кров рятує життя – стань донором”. Здавали кров в інноваційному центрі "Промприлад. Реновація".

Авторка: Світлана Усатюк

На початок