Жодного дня не припиняли працювати. Кличко показав, як комунальники в умовах війни забечують життєдіяльність Києва

Жодного дня не припиняли працювати. Кличко показав, як комунальники в умовах війни забечують життєдіяльність Києва

Жодного дня не припиняли працювати. Кличко показав, як комунальники в умовах війни забечують життєдіяльність Києва
Ремонт дороги у Києві Фото: Уніан (ілюстративне)

19 березня в Україні відзначається День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення. Щорічно професійне свято припадає на третю неділю березня. Мер Києва зауважив, що столичні комунальники від початку повномасштабного вторгнення щоденно займалися прибиранням та відновленням міста.

Віталій Кличко продемонстрував відео у своєму Telegram-каналі. Він поінформував, що у перші місяці широкомасштабної війни в Києві щодня прибиралися вулиці й двори, вивозилося сміття. Не припинялося постачання води й тепла, утримувалися дороги, доглядалися зелені території.

Мер міста зазначив, що робили це працівники ЖКГ обмеженими силами, адже частина фахівців у лютому 2022 року вступила до лав ЗСУ. А у Києві комунальники, іноді ціною власного життя, повертали жителям життєво важливі послуги. Адже працювали і під обстрілами, і одразу після них — коли ще все палало.

"Переконаний, Київ вистояв і цей рік варварської війни, і цю складну зиму, зокрема, і завдяки нашим комунальникам",— підсумував Кличко.

Що відомо про роботу комунальних служб у Києві

КП "Київкомунсервіс" щодня забезпечує вивезення понад 11 тисяч кубометрів, а це близько 2300 тонн побутових відходів. У столиці працюють близько 150 одиниць спецавтотранспорту та понад 800 робітників. У підприємстві зазначають, що жодного дня не зупиняли своєї роботи.

У Києві бригади комунального підприємства "Київблагоустрій" в різних районах столиці у березні цього року почали демонтаж об’єктів пересувної торгівлі, які не мають дозвільної документації. За кілька днів торгові точки демонтували на кількох вулицях.

У столиці продовжується демонтаж тимчасових споруд, які перешкоджають доступу населенню до укриттів. Вцілому у Києві частково або повністю демонтовано МАФи поряд зі станціями: "Політехнічний інститут", "Героїв Дніпра", "Берестейська", "Житомирська", "Кловська", "Дружби народів" та "Житомирська". Наразі демонтують споруди біля станції метро "Голосіївська".

У столиці на низці вулиць дорожники відновлюють капітальний ремонт. Також оновлюють покриття тротуарів, облаштовують велодоріжки.

Протягом 2022 року дорожники відремонтували близько 1086 зливоприймачів та 485 оглядових колодязів у Києві. Зокрема, гідрослужби районів систематично очищали систему дощової каналізації: колектори, оглядові та дощоприймальні колодязі, решітки зливостоків.

У столиці у холодну пору року комунальники періодично обробляють дороги протиожеледними засобами. В першу чергу — вулиці із бруківки, транспортні розв’язки, мости і шляхопроводи, спуски, підйоми, тротуари.

У жовтні у Києві завершили роботи з нанесення дорожньої розмітки. ЇЇ оновили на 250 вулицях. Загалом фахівці "Київавтодору" нанесли 1028,2 кілометрів горизонтальної та повздовжньої розмітки і 64200 квадратних метрів – поперечної. Якість нанесення розмітки контролювали фахівці корпорації.

Читайте також

У Києві проведуть генеральне прибирання доріг

Протягом 2 місяців у Києві евакуювали майже 17,5 тисяч автівок

Комунальники Ірпеня отримали нову спецтехніку — Маркушин

На початок