"Є проблема, з якою довелося закінчувати сезон". Артем Прима - про персьют та результати на останніх етапах Кубка світу

"Є проблема, з якою довелося закінчувати сезон". Артем Прима - про персьют та результати на останніх етапах Кубка світу

Ексклюзивно
"Є проблема, з якою довелося закінчувати сезон". Артем Прима - про персьют та результати на останніх етапах Кубка світу
Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko

Ексклюзивний коментар українського біатлоніста для Суспільне Спорт.

Українські біатлоністи завершили виступи у сезоні Кубка світу з біатлону. Для чоловіків останнім стартом стала чоловіча гонка переслідування.

До персьюту за результатами спринту відібралися три українці. Найкращий результат показав Артем Прима, який посів 37-е місце.

Фінішувати у топ-40 Прима зміг, відігравши 14 позицій у порівнянні зі спринтом. І навіть попри те, що не закрив три мішені на вогневих рубежах - лише останню "стійку" український біатлоніст подолав без хиб.

Після гонки Артем Прима дав ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у якому оцінив свій виступ у гонці переслідування, а також підбив проміжні підсумки під результатами на останніх трьох етапах Кубка світу.

Прима відзначив, що виступав після чемпіонату світу не в найкращому фізичному стані. 35-річний біатлоніст перехворів коронавірусом ще перед Євро та світовою першістю в Обергофі.

  • Про виступ у гонці переслідування

"Однозначно хотів покращити позицію. Але більше кайфонути від заключного старту. А також пробігти з суперниками в контакті та спрацювати на вогневому рубежі. У принципі, всі знають, що персьют — це гонка не лише про швидкі ноги, але й про гарну стрільбу. Всі намагаються стріляти швидко. Три промахи, яких я припустився, це забагато".

  • Про промахи

"Це суто мої хиби, бо персьют - це гонка контактна. Ти завжди когось наздоганяєш, немає іншого варіанту. Лише переможець [спринту] втікає від інших, а решта наздоганяють. Тобто постійно намагаєшся наздогнати, і на стрільбі наче й десь відкладаєш, щоб краще спрацювати, але все ж концентрації не вистачало. У мене на "лежці" другій можна було останній постріл без проблем закривати — десь півсекунди концентрації. Так само і на "стійці" було, а з однією хибою було б набагато краще. Але що маємо, то маємо. Мої промахи, поспішав".

  • Про відіграні позиції
"З трьома хибами відіграти 14 позицій — це плюс. Сьогодні більш-менш почувався середньо, та й лижі були хороші. Можна було на дистанції наздоганяти і триматися".
  • Про результати в останньому триместрі

"Я вже казав, що коли ми приїхали додому після чемпіонату світу і після цього, коли виїхав на три останні Кубки світу, знав, що не зможу показати суперрезультатів. На це є своя причина. Після коронавірусу наче добре підійшов до чемпіонатів Європи та світу, але щось на стартах було не те. А вже вдома пройшов обстеження в лікарні, і з'ясувалося те, що з'ясувалося. У підсумку я знав, що не зможу виступити на максимум, одразу повідомив про це і Юрая Санітру, і лікаря нашої збірної. Але прийняли рішення, що я потрібен команді в естафетних гонках і маю постаратися добігати. Виступив так, як було можливо.

Я не шукаю виправдань, просто хочу внести розуміння, щоб вболівальники знали. Є проблема, з якою довелося закінчувати сезон".

  • Про плани на кінець сезону

"Зараз тримаємо курс на Буковель. А там буде видно. Щоб позбутися проблеми зі здоров’ям, яку я маю, мені потрібно приблизно місяць. Тобто приймати необхідні ліки та ходити на процедури. Якщо б я виділив 5-7 днів на себе, то вони б ніякої ролі не зіграли. Усе буде вирішувати вже по закінченню сезону".

Артем Прима у сезоні 2022/23: що відомо

  • Провів 19 гонок на рівні Кубка світу, три - на чемпіонаті світу в Обергофі, три - на чемпіонаті Європи в Ленцерхайде.
  • На рахунку Прими - два фініші у топ-20 у сезоні Кубка світу. На етапі в Ансі він фінішував 18-м у спринті, після чого посів десяте місце в гонці переслідування.
  • У заліку Кубка світу Прима набрав 108 очок. Це другий найкращий результат серед українських біатлоністів у чоловічому заліку - більше набрав лише Антон Дудченко - 163.
На початок