Українки - поза топ-40 перенесеного останнього спринту сезону Кубка світу з біатлону: результати гонки

Українки - поза топ-40 перенесеного останнього спринту сезону Кубка світу з біатлону: результати гонки

Українки - поза топ-40 перенесеного останнього спринту сезону Кубка світу з біатлону: результати гонки
Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko

Остання гонка для українських біатлоністок у сезоні Кубка світу.

У норвезькому Голменколлені закінчується сезон Кубка світу з біатлону. У передостанній день змагань відбулася жіноча спринтерська гонка.

Жіночий спринт у Голменколлені мав відбутися ще у п'ятницю, 17 березня. Однак через сильний туман гонку вирішили перенести на наступний день, що вплинуло на розклад жіночих гонок: від персьюту взагалі були змушені відмовитися.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться всі гонки сезону наживо на сайті Суспільне Спорт.

Відтак, біатлоністки стартували у спринті відповідно до стартлисту, опублікованому ще у четвер, 16 березня. Першою серед українок гонку мала розпочати Олена Білосюк, останньою - Любов Кип'яченкова.

Жодній з українських біатлоністок не вдалося потрапити до топ-40 спринту. Найвищі шанси мала Анастасія Меркушина, яка закрила всі десять мішеней і займала проміжне 31-е місце перед останнім колом.

Фінішувати вище Меркушиній завадив хід по дистанції. Українська біатлоністка ще після другого рубежу йшла з відставанням у 1:10 хвилин, і хоча мала можливість її відіграти, не змогла цього зробити.

І Олена Білосюк, і Юлія Джима фінішували за межами залікової зони через хиби на вогневих рубежах. Білосюк не закрила дві мішені, а ось Джима - одразу три.

Щодо Дар'ї Блашко, то вона вже на першому вогневому рубежі пішла на коло штрафу, з якого вийшла 68-ю. І лише завдяки чистій роботі на "стійці" змогла випередити на фініші Джиму. Любов Кип'яченкова не закрила дві мішені і йшла 93-ю, а після цього додала до цього ще коло штрафу на другій стрільбі.

У підсумку жодній з українок не вдалося потрапити до залікової зони. Найкращий результат показала Анастасія Меркушина - 46-е місце.

Переможницею гонки стала німкеня Деніз Геррманн-Вік. Вона випередила з перевагою у три з половиною секунди шведку Ганну Еберг і стала володаркою Малого кришталевого глобусу у спринтах. А ось Великий кришталевий глобус за результатами гонки здобуде француженка Жюлія Сімон - фінішувала п'ятою у спринті і є недосяжною для своїх переслідувачок.

Кубок світу. Голменколлен (Норвегія). Спринт - жінки

 1. Деніз Геррманн-Вік (Німеччина, 0+0) 21:06.5
 2. Ганна Еберг (Швеція, 0+0) +3.5
 3. Анна Магнуссон (Норвегія, 0+0) +33.1
 4. Хлоє Шевальє (Франція, 0+0) +33.4
 5. Жюлія Сімон (Франція, 0+1) +39.3
 6. Тереза Воборнікова (Чехія, 0+0) +42.7

...

 • 46. Анастасія Меркушина (Україна, 0+0) +1:53.6
 • 57. Олена Білосюк (Україна, 1+1) +2:13.7
 • 60. Дар'я Блашко (Україна, 1+0) +2:19.7
 • 80. Любов Кип'яченкова (Україна, 2+1) +2:52.0
 • 83. Юлія Джима (Україна, 1+2) +3:08.8
На початок