У Києві розглядають петицію щодо скасування зупинки громадського транспорту під час тривог

У Києві розглядають петицію щодо скасування зупинки громадського транспорту під час тривог

У Києві розглядають петицію щодо скасування зупинки громадського транспорту під час тривог
Фото: Київська міська рада

Влада Києва опрацьовує петицію від містян щодо можливості скасування зупинки руху громадського транспорту під час повітряної тривоги. Відповідь щодо цього питання вже надали у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА.

Лист від Департаменту транспортної інфраструктури розміщено на сайті Київської міської ради.

У ньому нагадується, що наприкінці липня минулого року Рада оборони Києва доручила керівникам "Київпастрансу" і приватних компаній у сфері пасажирських перевезень зупиняти рух транспорту під час повітряної тривоги. Водіям слід обрати безпечне місце на дорозі і відкрити двері, щоб пасажири могли залишити салон.

"Відтак питання скасування рішення про зупинку міського пасажирського транспорту загального користування під час повітряної тривоги не належить до компетенції Департаменту транспортної інфраструктури", — зазначається в листі.

Крім транспортного департаменту КМДА, питання скасування зупинки громадського транспорту під час тривоги має розглянути комісія Київради з питань транспорту, зв'язку та реклами. Таке доручення 13 березня дав мер Віталій Кличко, після того як згадана електронна петиція набрала понад 7 тисяч підписів громадян.

Що відомо про роботу пасажирського транспорту в Києві під час воєнного стану

Кияни вже не вперше подають петицію з пропозицією не зупиняти громадський транспорт під час тривоги. Раніше вимогу скасувати зупинку міського транспорту під час повітряних тривог зареєстрували на сайті Київради 3 серпня 2022 року. Транспортна комісія Київради на засіданні 25 серпня її підтримала. Однак мер Віталій Кличко повідомив, що рішення Ради оборони Києва з цього питання залишається чинним до поліпшення ситуації з безпекою в столиці.

Нова подібна петиція була зареєстрована на сайті Київради 19 січня. Автор ініціативи нарікав, що під час тривог містяни не можуть швидко дістатися місць роботи чи доїхати додому.

З 1 серпня минулого року почали діяти нові правила роботи міського транспорту в столиці. Під час повітряної тривоги пасажири мають залишити салон та пройти до найближчого укриття.

Київський метрополітен на час дії тривоги на "червоній" гілці призупиняє рух наземною ділянкою, а на "зеленій" поїзди не курсують через Південний міст.

Читайте також

На лівому березі у Києві відновлять курсування 6 трамвайних маршрутів

На початок