31 відмова за 2023 рік. Порядок пропуску через держкордон депутатів та держслужбовців на Закарпатті

31 відмова за 2023 рік. Порядок пропуску через держкордон депутатів та держслужбовців на Закарпатті

31 відмова за 2023 рік. Порядок пропуску через держкордон депутатів та держслужбовців на Закарпатті
фото: ілюстративне, Суспільне

Понад 4 з половиною тисячам громадян відмовили у перетині держкордону у пунктах пропуску Чопського загону впродовж дії воєнного стану. Про це на брифінгу розповіла керівниця відділу організації прикордонного контролю штабу загону Ганна Воробець. За її словами, з чотирьох з половиною тисяч відмов, 400 — отримали жінки, всі інші — чоловіки. За словами Ганни Воробець, впродовж доби кордон перетинають близько 6-7 тисяч людей у пунктах пропуску Чопського загону.

Наприкінці січня було прийнято постанову КМУ №69, яка вносить деякі зміни до правил перетинна державного кордону громадянами України. Така категорія осіб — депутати, держслужбовці, судді, прокурори тощо — вони мають право перетинати держкордон лише в певних випадках. Це: службові відрядження; також вони можуть перетинання кордон з метою лікування; з метою супроводу дітей до 18 років, або відвідання таких дітей закордоном.

Ганна Воробець розповіла, що якщо перетнути кордон хоче чоловік, то йому потрібно підтвердити, що він самостійно виховує та утримує дитину, тобто він неодружений і не має Свідоцтва про шлюб та відповідні документи, що підтверджують, що він сам виховує таку дитину.

"У разі, якщо дитина перебуває вже закордоном, то необхідно пред'явити документи, які підтверджують перебування дитини закордоном, це може бути: довідка про перебування дитини на консульському обліку такої дитини, довідка про стаціонарне лікування в медичних установах закордоном, або відповідна відмітка в базах даних Держприкордонслужби України про виїзд такої дитини закордон. Четвертим виключенням перетинання держкордону може бути у разі смерті родичів 1 і 2 ступеня, але таке рішення буде прийматися виключно головою Держприкордонслужби", — розповіла Ганна Воробець.

Жінка каже, що для лікування необхідно, окрім документів, які дають право перетину держкордону у — закордонний паспорт, потрібно також мати лист міністра охорони здоров'я про погоджений список осіб, які закордонна установа може прийняти на лікування.

"Такій категорії — держслужбовці, посадовці — було відмовлено в перетині кордону спочатку введення змін — 31 людині, тобто у них не було відповідних документів, тому їм відмовили у пропуску через державний кордон. Постановою №69, а саме пунктом 2, КМУ зобов'язав керівників відповідних органів надсилати списки своїх співробітників до ДПС України, тому всі ці списки є і особа просто так не може перетнути кордон, бо на кордоні перевіряються всі можливі документи", — додала Ганна Воробець.

Читайте також:

  • За добу РФ втратила 880 військових та 5 танків — Генштаб
  • "Вагомий аргумент": Байден про ордер на арешт Путіна, виданий МКС
  • Обстріли дронами, спроби наступу на Луганщині. Як минула ніч в регіонах

Читайте нас: у Telegram, Viber та Instagram

На початок