Ексміністр Пивоварський, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем, повідомив про внесення застави

Ексміністр Пивоварський, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем, повідомив про внесення застави

Ексміністр Пивоварський, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем, повідомив про внесення застави
Ексміністр інфраструктури Андрій Пивоварський, фото: УНІАН

Колишній міністр інфраструктури Андрій Пивоварський ввечері 17 березня повідомив, що застава у розмірі майже 10 мільйонів гривень за нього була внесена.

"Застава внесена. Суд підтвердив отримання. Дякую всім, хто вніс за мене заставу, і тим, хто набрав/написав, що готовий допомогти в цьому питанні", — написав Пивоварський у Facebook.

Він додав, що слова підтримки, підкріплені вчинками, "дають сили відстоювати свою власну правоту надалі".

Що відомо про підозру Пивоварському

22 лютого стало відомо, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про підозру колишньому міністру інфраструктури України та його колишньому першому заступнику. Їх підозрюють у зловживанні владою та службовим становищем, яке завдало державі понад 30 мільйонів доларів збитків, зазначили у САП.

Пивоварський тоді підтвердив отримання підозри своїм постом у Фейсбук.

"Будь-які обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення є абсолютно надуманими та безпідставними. Я готовий відстоювати свою правоту та честь як органах досудового розслідування та прокуратурі, так і в судових інстанціях", — заявив тоді ексміністр.

Колишній міністр інфраструктури Андрій Пивоварський зранку у понеділок, 27 лютого, отримав клопотання про обрання йому запобіжного заходу.

На засіданні 16 березня Вищий антикорупційний суд розглянув міру запобіжного заходу Пивоварському. Експосадовцю призначили заставу у розмірі понад 9 мільйонів гривень.

За даними Центру протидії корупції, слідчий суддя ВАКС частково задовольнив клопотання НАБУ та САП і застосував до колишнього міністра Інфраструктури України Андрія Пивоварського заставу у 9 997 900 грн. Прокурор просив обрати вдвічі більшу заставу у 20 млн грн.

У саме чому звинувачують ексміністра

У 2015 році тодішній міністр інфраструктури Андрій Пивоварський підписав наказ, де дозволив приватним компаніям, які за свої гроші побудували або орендують причали в морських портах, збирати частину портових зборів собі. Цю норму передбачили ще в законі від 2013-го року. Портовий збір — це грошові платежі, які сплачують власники як і українських, так і іноземних суден за користування різними послугами та інфраструктурою портів.

Згідно із наказом Пивоварського, приватні компанії отримали можливість збирати половину суми корабельного збору і витрачати гроші виключно на інфраструктуру: операційну акваторію та її поглиблення. Як наголошують прокурори САП, через цей указ держава зазнала збитків на понад 830 млн грн, адже раніше збір проводила тільки Адміністрація морських портів України, тобто держава.

Вибір редакції

На початок